جزییات بسته دوازدهم تحریم‌های اتحادیه‌اروپا علیه روسیه

کد خبر: 1255958

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد: بسته دوازدهم تحریم‌ ها علیه روسیه شامل فهرست‌های جدیدی از افراد، الماس و سایر محدودیت‌های صادراتی می‌شود.

جزییات بسته دوازدهم تحریم‌های اتحادیه‌اروپا علیه روسیه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد: بسته دوازدهم تحریم‌ ها علیه روسیه شامل فهرست‌های جدیدی از افراد، الماس و سایر محدودیت‌های صادراتی می‌شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام کرد: بسته دوازدهم تحریم‌ها علیه روسیه شامل فهرست های جدیدی از افراد و همچنین الماس و سایر محدودیت‌ های صادراتی می‌ شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص ادامه داد: آماده سازی بسته دوازدهم تحریم‌ها علیه روسیه در حال تکمیل است. این پیشنهاد می‌تواند در هفته جاری (به وقت محلی) ارائه شود.

این در حالیست که «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اروپا چندی پیش در سخنرانی خود خطاب به نمایندگان پارلمان اوکراین اعلام کرده بود که انتظار می‌رود اتحادیه اروپا دوازدهمین بسته تحریم‌های خود علیه روسیه را به زودی اعلام می‌کند.

رئیس اتحادیه اروپا در این خصوص خبر داد که محدودیت‌های جدید شامل ممنوعیت‌های بیشتر در ارتباط با واردات و صادرات این کشور خواهد بود.

«اورزلا فون درلاین» بدون ارائه اطلاعات بیشتر، اضافه کرده بود که اتحادیه اروپا قصد دارد «اقدامات سخت» جدیدی را برای شرکت‌های کشورهای ثالثی که از تحریم‌های کنونی خودداری می‌کنند، پیشنهاد داده و ۱۰۰ فرد روسی نیز با تحریم‌های مرتبط با اشخاص مواجه خواهند شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پیشتر در نشستی دولتی در مسکو تأکید کرده بود که روسیه در برابر فشارها و تحریم‌های غرب که قصد فلج‌کردن رشد اقتصادی روسیه را داشتند، مقاومت کرده و قوی‌تر هم شده است.

رئیس‌جمهور روسیه دراین‌باره گفت: این محدودیت‌ها، چه پس از سال ۲۰۱۴ و چه در حال حاضر، که از بیرون بر ما تحمیل شده، توسعه و رشد اقتصادی را تحریک می‌کند. بله درست است تحریم‌ها در برخی موارد سرعت ما را کُند کرده‌اند، اما، در برخی دیگر ما را مجبور می‌کنند تصمیمات قبلی را به تعویق بیندازیم… اما با با این حال (با این تحریم‌ها و محدودیت‌ها) فرصت‌های جدیدی ظاهر می‌شود.

دولت و مقامات ارشد روسیه چشم انداز مثبتی را برای اقتصاد این کشور پیش‌بینی می‌کنند. پیشتر میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۲۴ روسیه از نظر رشد اقتصادی از دیگر کشورهای توسعه یافته پیشی خواهد گرفت.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها