اژه‌ای: باید یک کیفرخواست محکم برای تمام جنایت‌های اسرائیل بنویسیم

کد خبر: 1257500

رئیس دستگاه قضا،‌ گفت: امروز ما باید یک کیفرخواست متقن و محکم برای همه جنایت‌های اسرائیل و همه حامیان او و نه فقط برای امروز بلکه از اول تا به امروز بنویسیم.

 اژه‌ای: باید یک کیفرخواست محکم برای تمام جنایت‌های اسرائیل بنویسیم

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه صبح امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آبان‌ماه)‌ در نشست سراسری ۳۰ هزار نفری جبهه علمی و فرهنگی بسیج اساتید کشور،‌ گفت: از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی یاد می‌کنم که بسیج، بسیجی عمل کردن و فرهنگ بسیجی را نه از آن زمان که دستور و فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند بلکه خود شخصاً از سالیان قبل از انقلاب به عنوان یک بسیجی بزرگ و عالم در صحنه حاضر بودند.

وی افزود: امام خمینی (ره) مطابق با خصوصیات بسیج که باید به زمان و مکتب خود علم داشته باشد، زمان‌شناس باشد و به عنوان یک شخصیت شجاع که باز یکی از خصوصیات بسیج و بسیجی است که غیر از خدا نترسد و فقط خدا در چشم او بزرگ باشد و همه چیز غیر از خدا در چشم او ناچیز باشد، عمل کردند.

امام خمینی (ره) با روحیه بسیجی در مقابل هیچ یک از مستکبرین زمان نهراسید

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره)،‌ تصریح کرد: امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت شجاع در مقابل هیچ یک از مستکبرین زمان خود با توکل بر خدا که آن هم از ویژگی‌های بسیجی است، نهراسید.

وی افزود: کسی که با ایمان به خدا، اعتماد به نفس و مردم و با بسیج مردم در مقابل استکبار جهانی یعنی آمریکا و صهیونیسم جائر و فاسق زمان و دست نشانده او رژیم پهلوی ایستاد و همه آن‌ها را با بسیجیانی که او بسیج کرد و امروز شاخه‌ای از این شجره طیبه یعنی جریان مقاومت حماس همچنان شاهد هستید که استکبار جهانی را ذلیل و حیران کرده است.

نیرو‌های مقاومت در فلسطین با روحیه بسیجی، جبهه کفر و استکبار را به زانو درآورده‌اند

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه روحیه بسیجی از ایران فراتر رفته است، اظهار کرد: نیرو‌های مقاومت در فلسطین با روحیه بسیجی، جبهه کفر و استکبار را به زانو درآورده‌اند.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، گفت: جنایتی که امروز مستکبرین جهان در راس آن‌ها آمریکا در غزه انجام می‌دهند در طول تاریخ کم سابقه است. اما، بسیجیان مقاوم حماس مقتدر، جهادی و جریان مقاومت مردم فلسطین ایستاده‌اند، این روحیه بسیجی است. بسیجی یعنی حاضر بودن در همه صحنه‌ها، اقدام به موقع، نترسیدن، آگاه بودن و آگاهی بخشیدن.

روحیه، وحدت و انسجام بسیجی از ایران فراتر رفته است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذرماه سال 1358، تصریح کرد:‌ امام ما از آن دوران آغاز کردند ولی در ۵ آذر ۱۳۵۸ دستور تشکیل بسیج را صادر کردند و سال بعد این نهاد مقدس به تصویب مجلس رسید.

وی ادامه داد: امروز مشاهده می‌کنید که روحیه، وحدت و انسجام بسیجی از ایران فراتر رفته و در همه بلاد اسلامی و حتی غیر اسلامی که اقلیت مسلمان در آنجا حضور دارند، این بسیج است که غرورآفرینی کرده و اسلام را تبیین می‌کند و مظلوم و ظالم را معرفی می‌کند و اجازه نمی‌دهد که متقلبین جای ظالم و مظلوم و جای شهید و جلاد را تغییر دهند.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، عنوان کرد: از اینجا به امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم. امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی یک بسیجی بزرگ و یک بسیجی جانباز در راه اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز حامی و پشتیبان اصلی چه در داخل و چه در خارج کشور جریان‌های مقاومت بوده و آن‌ها امروز نگاهشان به این فرمانده بزرگ بسیجیان عزیز است.

امروز ایران اسلامی ما به علم و ایمان برای رشد نهایی و رسیدن به کمال نیازمند است

وی افزود: امروز ایران اسلامی ما به علم و ایمان برای رشد نهایی و رسیدن به کمال و برای در یک کلمه اجرای قوانین و مقررات الهی و آموزه‌های دینی و قرآنی نیازمند است. اینکه همه بتوانیم با افزایش و رشد علم و تحقیق بیشتر و علم نوآور پاسخگوی مسائل زمان باشد، آینده و شبهات و مسائل لازم را پیش‌بینی کند و برای او جواب پیدا کند، نیاز داریم.

رئیس دستگاه قضا، اظهار کرد: امروز نه تنها نسل جوان ما نیاز به پاسخگویی به برخی شبهات دارد بلکه امروز جوان‌ها و نسل‌های مختلف جهان تشنه معنویت آموزه‌های قرآن هستند. یکی از وظایف مهم همه به خصوص اساتید بسیجی این است که با ایمان و افزایش علم خود و آموختن به دیگران کشور را از لحاظ علمی و علم جدید و نوآور روز به روز به یک درجه بالاتری برسانید.

پیشرفت‌های ایران اسلامی بر اثر علم، ایمان و حضور اساتید متعهد و بسیجی است

وی در ادامه با بیان اینکه کشور بدون علم متکی به ایمان پیشرفت نخواهد کرد، ادامه داد: همه پیشرفت‌هایی که تا به امروز حاصل شده بر اثر علم، ایمان و اساتید متعهد و بسیجی بوده که توانستید با رتبه‌های علمی که در برخی موارد در سطح عالی و خوب هستید، از بسیاری از کشورها پیشی گرفته‌ایم و به برخی از کشورهای پیشتاز در این حوزه‌ها، نزدیک شده‌ایم. این کار بر اثر همت شما و تعلیم و تعلم بوده است و امیدواریم این مسیر کماکان با قدرت و شدت بیشتر ادامه پیدا کند.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، در ادامه، بیان کرد: قدرت بازدارندگی امروز جمهوری اسلامی ایران بر اثر تولید قدرتی است که ایجاد کرده و امروز می‌تواند در مقابل همه دشمنان بازدارندگی داشته باشد. یک پایه مهم این تولید قدرت بر دوش شما اساتید محترم و همه مردم مسئولان کارگزاران است اما اساتید محترم در این، میان نقش کلیدی دارند.

وی ادامه داد: حفظ روحیه جهادی و انقلابی‌گری، بصیرت و بصیرت افزایی امروز جزو لوازم لاینفک حکمرانی است، اگر همه ما و آحاد جامعه نسبت به فتنه‌انگیزی‌ها، توطئه‌ها جنگ نرم و جنگ سخت و جنگ ترکیبی دارای آگاهی لازم نباشیم و بصیرت لازم وجود نداشته باشد، ما از جایی ضربه می‌خوریم که منشأ و چگونگی آن را متوجه نخواهیم شد و غافلگیر می‌شویم. در این راستا، نیاز به آگاهی و آگاهی‌بخشی و بصیرت وجود دارد که وظیفه آن بر عهده حوزه‌ها، دانشگاه‌ها به عهده اساتید است.

رئیس قوه قضاییه، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: امروز ما باید یک کیفرخواست متقن و محکم برای همه جنایت‌های اسرائیل و همه حامیان او  و نه فقط برای امروز بلکه از اول تا به امروز بنویسیم.

ادامه دارد...

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها