مصوبه مجلس درباره حقوق و مزایای ایثارگران

کد خبر: 1257581

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه مربوط به حقوق و مزایای ایثارگران را تصویب کردند.

مصوبه مجلس درباره حقوق و مزایای ایثارگران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه مربوط به حقوق و مزایای ایثارگران را تصویب کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز و در ادامه بررسی مواد ارجاعی، جزء ۱ بند ج ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، حکم مربوط به سقف خالص پرداختی حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی ها از هر محل و تحت هر عنوان شامل معافیت بیمه بازنشستگی و معافیت مالیاتی موضوع مواد ۳۷ و ۵۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل ایثارگران نمی شود.

در پرداخت معوقات فرهنگیان بازنشسته تسریع شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار تسریع در پرداخت معوقات فرهنگیان بازنشسته شدند.

به گزارش ایسنا، علی کریمی فیروزجایی در جریان جلسه علنی نوبت عصر امروز ( سه شنبه) مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 تذکر حسن محمدیاری و ۱۱ نماینده به وزیر دادگستری درخصوص ضرورت بازنگری در احکام تخریب منازل مسکونی و اقامتی مناطق جلگه ای و ییلام اسالم علی رغم مصوبه شورای تامین شهرستان تالش

 تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی و ۲۴ نماینده به رئیس جمهور درخصوص لزوم بروز رسانی برخط اطلاعات اقتصادی و اعمال داده های جدید سرپرست خانوار در سامانه هدفمندی یارانه ها، تذکر وی و ۲۰ نماینده به وزیر کشور درخصوص لزوم نظارت بر اجرای استاندارد و دستورالعمل های مصوب در نصب ایستگاه های تقلیل فشار گاز TBS در مجتمع های مسکونی

 تذکر حسین گودرزی و ۳۹ نماینده به وزیر ارتباطات درخصوص ضرورت قیمت گذاری و نظارت بر اعمال قیمت حق اشتراک اینترنت پرسرعت فیبر نوری مشترکین متناسب با توان اقتصادی مردم

 تذکر علی اکبر علیزاده برمی و ۳۱ نماینده به رئیس جمهور درخصوص لزوم تسریع در ارسال لایحه نظام پرداخت حقوق و دستمزد، تذکر وی و ۳۲ نماینده به وزیر راه درخصوص ضرورت اتخاذ تدابیر لازم جهت آمادگی امکانات و تجهیزات راهداری در راه ها و راه آهن کشور برای مقابله با سیل

تذکر رسول فرخی میکال و ۲۷ نماینده دیگر به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات چایکاران

تذکر سارا فلاحی و ۲۱ نماینده به وزیر نفت درخصوص ضرورت تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر میدان نفتی آذر در شهرستان مهران، تذکر وی و ۲۷ نماینده دیگر به رئیس جمهور درخصوص ضرورت رسیدگی به اهمال سازمان اداری و استخدامی در زمینه تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر میدان نفتی آذر در استان ایلام

تذکر جعفر قادری و ۳۵ نماینده دیگر به رئیس جمهور درخصوص ضرورت تسریع در پرداخت سهم شهرداری ها و دهیاری ها از تبصره ۱۴ بودجه

تذکر محمدعلی نقدعلی و ۲۹ نماینده به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به وضعیت نامناسب تامین کنجاله سویا ، تذکر وی و ۳۰ نماینده دیگر به وزیر نیرو درخصوص لزوم بازنگری در افزایش چند برابری تعرفه های آب و برق برای اصناف

تذکر محمدمهدی زاهدی به وزیر ارتباطات درخصوص لزوم رسیدگی به عدم تناسب هزینه اشتراک فیبر نوری با سرعت اینترنت ارائه شده توسط مخابرات

تذکر احمد دنیامالی و ۳۴ نماینده به وزیر نفت درخصوص لزوم برنامه ریزی برای جلوگیری از افت فشار گاز و قطعی گاز در واحدهای خانگی و صنعتی، تذکر وی به همراه ۳۳ نماینده به وزیر کشور درخصوص لزوم تسریع در ساماندهی اتباع خارجی در داخل کشور

تذکر پرویز اوسطی به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در پرداخت به موقع تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن در سطح کشور

تذکر علی حدادی به همراه ۲۳ نماینده به وزیر ارتباطات درخصوص لزوم تقویت پوشش دهی شبکه تلفن همراه و اینترنت همراه در روستاهای شهرستان طالقان، تذکر وی به همراه ۳۶ نماینده به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم تعیین تکلیف و استخدام معلمان خرید خدمت و حق التدریس طرح مهرآفرین و نهضت سوادآموزی.

تذکر علی حدادی به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و درمان و امور اقتصادی و دارایی: لزوم پیگیری برای نصب دستگاه کارتخوان در مطب همه پزشکان.

تذکر کمال حسین‌پور به رئیس جمهور و وزیرامور اقتصادی و داراییِ: ضرورت الزام بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات فرزندآوری در سریع‌ترین زمان ممکن. همچنین تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت کنترل نرخ تورم برای جلوگیری از کوچک‌تر شدن سفره‌های مردم. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور: لزوم بررسی دقیق و صحت‌سنجی نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش و افزایش سهمیه‌های استخدامی.

تذکر رسول فرخی میکال به همراه ۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت تعیین تکلیف کارخانه سیمان تحمیل شده به بخش دیلمان در شهرستان سیاهکل.

تذکر سارا فلاحی به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به اعمال سلیقه و بی‌عدالتی در مصاحبه آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش.

تذکر علی جدی به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تعیین تکلیف طرح زمین چمن شیروان در استان خراسان شمالی.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم دستور اقدام جهت رفع مشکل تأییدیه فرم بومی‌پذیری شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی.

تذکر احمد دنیامالی به همراه ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در تکمیل و اجرای پروژه دوبانده کردن محور و جاده انزلی و رضوانشهر. همچنین تذکر به همراه ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت اعمال حد بستر تالاب انزلی طبق کنوانسیون بین‌المللی رامسر.

تذکر علی اکبر علی‌زاده برمی به وزیر کشور: لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه و آمادگی برای مقابله با مخاطرات طبیعی در فصول پاییز و زمستان توسط استانداری‌ها و فرمانداری‌ها. همچنین تذکر به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم تدبیر و مدیریت صحیح درخصوص ناترازی بنزین و گازوئیل. همچنین تذکر به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم اجرای مصوبات قانونی بودجه و قانون جوانی جمعیت در خصوص پرداخت وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی برای خانواده‌های دارای سه فرزند.

تذکر محمدحسن آصفری به وزیر امور خارجه: ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور.

تذکر مهدی عسگری به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: ضرورت انتقال ۵۴۳ حساب مرتبط با وزارت نفت به حساب واحد خزانه. همچنین تذکر به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت انتقال ۴۰ هزار حساب باقی مانده وزارت بهداشت به حساب واحد خزانه.

تذکر هاجر چنارانی به همراه ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش: لزوم نظارت بر برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها.

تذکر جعفر قادری به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم دادن فرصت کافی به حفر کنندگان چاه‌های غیرمجاز برای برداشت محصولات. همچنین تذکر به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم توزیع عادلانه دستگاه‌های رادیوتراپی در استان‌ها.

تذکر جبار کوچکی‌نژاد به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه به شالیکاران شمال و بازنگری در واردات برنج. همچنین تذکر به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: ضرورت تحقق وعده‌های داده شده در خصوص فعال‌تر کردن کارخانجات تکنیک فرش گیلان.

تذکر علی حدادی به وزیر صمت: ضرورت رفع موانع و مشکلات صادرات فرش دستباف. همچنین تذکر به همراه ۳۱ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت احداث و توسعه و تقویت مراکز درمان ناباروری دولتی به طور عادلانه در سطح کشور.

تذکر حسین کمال‌پور نماینده سردشت به همراه احمدحسین فلاحی به وزیر صمت: ضرورت نظارت و جلوگیری از افزایش بی رویه لوازم یدکی خودرو. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور: ضرورت اجرای حکم دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان.

تذکر غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر به همراه ۱۱ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت: درخواست تصویب کمیسیون ماده ۲۳ برای طرح‌های منتخب بیمارستان و عمرانی در شهرستان‌های آزادشهر و رامیان. همچنین تذکر به همراه ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت تکمیل مجتمع فرهنگی هنری آزادشهر در استان گلستان. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر ورزش: ضرورت تکمیل روشنایی مجموعه ورزشی و زمین فوتبال آزادشهر.

تذکر احسان ارکانی به همراه ۴۶ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم بازنگری در شرایط دانشگاه فرهنگیان و رسیدگی به اعتراضات داوطلبان استخدامی آموزش و پرورش.

تذکر فرخی میکال نماینده سیاهکل به همراه ۲۲ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: ضرورت تجهیز ناوگان تاکسیرانی کشور به خصوص در شهرستان سیاهکل و لاهیجان.

تذکر حسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدن شهر به رئیس جمهور: لزوم رسیدگی به وضعیت وخیم سیب زمینی و پیاز.

تذکر سید محمد پاکمهر نماینده بجنورد به وزیر نفت: لزوم تأمین سوخت مورد نیاز ادوات کشاورزی.

تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت تسهیل در بازسازی شبکه فرسوده و نصب تجهیزات مورد نیاز شبکه آب شرب برخی از روستاهای حوزه انتخابیه.

تذکر احمد راستینه نماینده شهرکرد به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تخصیص اعتبار جهت تکمیل راه آهن اصفهان – شهرکرد.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر تعاون: لزوم دستور و اقدام برای پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از سازمان تأمین اجتماعی. همچنین به ریاست جمهوری: لزوم دستور و اقدام برای دفع پسماندهای در مراکز مجاز محل تولید و جلوگیری از انتقال آن به سایر استان‌ها.

تذکر ابراهیم رضائی نماینده دشتستان و جمعی از نمایندگان به وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزیر کشور: لزوم تسریع در کمک به حادثه‌دیدگان زلزله افغانستان.

تذکر حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل به ریاست جمهوری: ضرورت اجرایی کردن وعده‌های رئیس جمهور در خصوص تخصیص منابع از جمله توزیع آرد، کوپن نفت اضافی و ... به استان سیستان و بلوچستان.

تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس به وزیر اقتصاد: لزوم رسیدگی به تکرار آتش‌سوزی لنج‌های تجاری در بندر بهمن قشم و عدم استقرار امکانات اطفاء حریق توسط منطقه آزاد قشم.

تذکر حسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدون شهر به همراه تعدادی از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم تخصیص یک دستگاه MRI به بیمارستان شهرد رجایی داران و شبانه روزی کردن مرکز بهداشت روستای علی آباد چادگان در استان اصفهان.

تذکر مرتضی حسینی نماینده میانه به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر علوم: ضرورت رسیدگی به وضعیت نابسامان موسسه دهخدا وابسته به دانشگاه تهران.

تذکر سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده تبریز به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر صنعت: لزوم رسیدگی به عدم رعایت ضوابط بالینی به ویژه احکام قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در تدوین آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۶ قانون نظام صنفی.

تذکر مهدی عسکری نماینده کرج به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم جذب و تأمین نیروهای خدماتی و آموزشی مورد نیاز مدارس استان البرز.

تذکر علیرضا زندایان نماینده بیجار به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در اجرای طرح انتقال آب شرب و احداث تصفیه‌خانه سد تالوار به روستاها و شهرهای بخش چنگ الماس در استان کردستان.

تذکر جعفر قادری به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تأمین اعتبار برای احداث زیرگذر محمدآباد شیراز.

تذکر میرتاج‌الدینی و ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم حمایت از تولیدکنندگان برای رفع تعهد ارزی.

تذکر جعفر راستی به وزیر نفت: لزوم برخورد قاطع با متخلفان خریداران فوم‌های تقلبی.

تذکر حبیب‌الله دهمرده به رئیس جمهور: لزوم اقدام جدی در خصوص حقابه ایران از رودخانه هیرمند.

تذکر محمدحسن آصفری به وزیر صنعت،معدن و تجارت: لزوم برخورد با انبار کردن خودروهای داخلی توسط شرکت‌های ایران خودرو و سایپا با هدف افزایش قیمت . همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه به مدیریت عملکرد ادارات منابع طبیعی و جلوگیری از تشکیل پرونده قضایی برای مردم در شرایطی که امکان توافق وجود دارد.

تذکر جبار کوچکی نژاد و ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: ضرورت کمک به ناوگان تاکسیرانی شهر رشت با تخصیص وام یارانه‌ای به رانندگان تاکسی.

تذکر غلامعلی کوهساری و ۱۲ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم اقدام لازم در خصوص حقابه فندرسک از رودخانه زرین گل.

تذکر مهدی عسگری و ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: ضرورت رسیدگی به پایین بودن سرانه ورزشی استان البرز و افزایش حمایت از ورزشکاران این استان در مسابقات ملی و بین‌المللی.

تذکر جعفر قادری و ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در استقرار اداره آموزش و پرورش در شهر صدرای شیراز. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در برگزاری جلسه شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی.

تذکر کمال حسین‌پور و احمدحسین فلاحی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای جذب و به کارگیری معلم به تعداد کلاس‌های درس.

تذکر حسین محمدصالحی به همراه ۳۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در پرداخت معوقات فرهنگیان بازنشسته

تذکر محمدصالح جوکار به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در راه‌اندازی بیمارستان حضرت زینب (س) در اشکذر.

تذکر علی اکبر علیزاده برمی و ۲۹ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: ضرورت رسیدگی به قطعی بدون برنامه آب و برق واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی و خسارات وارده. همچنین تذکر به همراه ۴۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت افزایش توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تأمین اجتماعی.

تذکر حبیب‌الله دهمرده به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: لزوم اقدام جدی در مورد حل مشکلات میراث فرهنگی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان

تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت تسهیل و تسریع در پرداخت وام مسکن به روستانشینان، تذکر وی به رئیس جمهور درخصوص ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش هزینه توانبخشی بیماران اوتیسم

تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان و جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر نفت درخصوص لزوم تحویل کارت سوخت موتورسیکلت های خریداری شده قبل از مردادماه ۱۴۰۲ بدون نیاز به ثبت مجدد در سامانه پلیس + ۱۰، تذکر وی و جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم تسریع در فرآیند رتبه بندی بازنشستگان فرهنگی و پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت آنها

تذکر روح الله حضرت پور نماینده ارومیه و جمعی از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لزوم افزایش تعداد کارمندان اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی

تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک و احسان ارکانی به وزیر نیرو درخصوص لزوم نظارت بر لایروبی رودخانه های داخل و اطراف شهرها و روستاها برای جلوگیری از سرازیر شدن سیلاب ها به داخل منازل

تذکر حسین حاتمی نماینده کلیبر و جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لزوم توجه به زیرساخت ها به خصوص در حوزه راه های بین شهری و روستایی در شهرستان های حوزه انتخابیه

تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز و جمعی از نمایندگان به وزیر نیرو؛ مبنی بر لزوم استفاده از ابزارها و فناوری های جدید برای نجات دریاچه ارومیه از شرایط بحرانی.

 تذکر علیرضا زندیان نماینده بیجار و جمعی از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ لزوم تکمیل بهسازی و آسفالت جاده های محدوده معادن بخش کرانی توسط شرکت ایمیدرو.

تذکر غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر و جمعی از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم ساخت آب بندانهای رودبار، قشلاق و یکه سرا در روستاهای کاشی دار و سیمچال شهرستان آزادشهر.

تذکر احمد راستینه نماینده شهرکرد و جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور؛ مبنی بر پرداخت اعتبارات سال ۱۴۰۲ در راستای اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور، تذکر همین نماینده و جمعی از نمایندگان به وزیر نیرو؛ ضرورت تسریع و تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه ۱۱ طرح آب شرب شهرکرد.

 تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم بازگشایی مجدد سامانه رفاه کارگران ساختمانی.

 تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و جمعی از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم اصلاح دهک بندی خانواده های نیازمند در سامانه هدفمندسازی خانواده ها.

 تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر نیرو؛ لزوم احیای دریاچه ارومیه از راه های ایجاد ابر و بارور کردن ابرها./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها