سفر هیات پارلمانی ایران به ترکیه برای حضور در نشست شورای اجرایی APA

کد خبر: 1258660

هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمدمهدی زاهدی، و همراهی غلامرضا نوری قزلجه، عضو گروه پارلمانی کشورمان در مجمع مجالس آسیایی (APA) ، برای شرکت در نشست شورای اجرایی این مجمع به ترکیه عزیمت کرد.

سفر هیات پارلمانی ایران به ترکیه برای حضور در نشست شورای اجرایی APA

هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمدمهدی زاهدی، و همراهی غلامرضا نوری قزلجه،  عضو گروه پارلمانی کشورمان در مجمع مجالس آسیایی (APA) ، برای شرکت در نشست شورای اجرایی این مجمع به ترکیه عزیمت کرد.

تعیین رئیس دوره ای برای سال های  ۲۰۲۴_۲۰۲۵ و معاونان آن در کمیته های چهارگانه "امور فرهنگی و اجتماعی"، "امور بودجه و برنامه ریزی"، "امور اقتصادی و توسعه پایدار"، و "امور سیاسی" برای سال آینده در دستور کار این نشست دو روزه قرار دارد.

تصویب قطعنامه های بررسی شده در نشست های کمیته های تخصصی چهارگانه نیز از جمله برنامه ها در نشست مذکور است.

همچنین تشکیل کمیته زنان از موارد مطروحه در این جلسه است و در ادامه گزارش کارگروه اسنادپایه این مجمع، توسط دبیرخانه دائمی APA، ارائه خواهد شد.

در جریان برگزاری این نشست، نمایندگان مجالس کشورهای شرکت کننده به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات این نشست می پردازند.

هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری این نشست به گفتگو و رایزنی با نمایندگان کشورهای شرکت کننده در خصوص موضوعات دستور کار این نشست خواهد پرداخت.

گفتنی است؛ نمایندگان مجالس ۱۹ کشور ایران، آذربایجان، بحرین، کامبوج، چین، قبرس، اندونزی، عراق، اردن، کویت، پاکستان، قطر، روسیه، عربستان، تاجیکستان، امارات، ترکیه، ازبکستان و لبنان در این نشست حضور می یابند./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها