سردار فدوی: حمایت ما از فلسطین علنی و ادامه‌دار خواهد بود

کد خبر: 1258664

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه از مردم فلسطین حمایت خواهیم کرد، گفت: حمایت ما از فلسطین علنی و ادامه دار خواهد بود.

سردار فدوی: حمایت ما از فلسطین علنی و ادامه‌دار خواهد بود

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در  همایش طوفان الاقصی و غزه، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی، گفت: در برابر اشغال گری باید ایستاد و  مبارزه کرد. اشغال گری را هیچ کس در دنیا تایید نمی کند. صهیونیست ها طی 6 ماه اخیر بارها به مسجد الاقصی تجاوز کردند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: روزگاری رژیم صهیونیستی ارتش خود را بزرگترین ارتش و قدرتمند‌ترین می‌دانست اما همگان دیدیم که در چند ساعت چه بر آن‌ها گذشت و رزمندگان مقاومت چگونه ژنرال‌های و سربازان رژیم صهیونیستی را اسیر کرد و تصویرسازی که اسرائیلی از خود ایجاد کردند، فروپاشید.

وی با اشاره به گسترش جبهه مقاومت و معطوف نبودن به یک کشور، افزود: جبهه مقاومت در نقاط مختلف گسترش پیدا کرده است و معطوف به شخص یا کشور نیست. تفکر و جبهه مقاومت در کل دنیا گسترش پیدا خواهد کرد.

سردار فدوی با بیان اینکه عملیات طوفان‌الاقصی دستاوردهای تاکتیکی و راهبردی زیادی داشت که باید تبیین شود، گفت: نیروهای مقاومت در 15 مهر ماه اقدام پیش دستانه کردند. دستاوردهای تاکتیکی و عملیات طوفان الاقصی بعدها بروز پیدا خواهد کرد.

وی افزود: همگان فکر می‌کردند اسرائیل امن‌ترین کشور در جهان است و خیلی‌ها به آنجا مهاجرت کردند اما دیدیم که این مهاجرین اعلام کردند چنین نیست و امروز شاهد مهاجرت معکوس هستیم و این بزرگترین شکست راهبردی آن‌ها است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: دومین دستاورد راهبردی این عملیات نشان دادن چهره رژیم صهیونیستی به جهانیان بود و دولت‌هایی که زمانی همراه اسرائیل بودند امروز به مخالفت با او بلند شدند و حتی برخی دولتمردان در آمریکا و انگلیس با آن‌ها مخالفت کردند.

سردار فدوی با اشاره به اینکه از مردم فلسطین حمایت خواهیم کرد، گفت: حمایت ما از فلسطین علنی و ادامه دار خواهد بود.

وی افزود: باید به تکالیف الهی عمل کنیم و در این زمینه کار راحت نخواهیم داشت. اگر به تکالیف عمل کنیم بقیه کارها را خداوند کمک خواهد کرد. باید پشتیبان مظلوم باشیم و با ظالم مبارزه کنیم.  

جانشین فرمانده سپاه پاسدارن با بیان اینکه در عملیات طوفان‌الاقصی لبنان، عراق، سوریه و یمن به تکالیف خود عمل کردند، گفت: یمنی‌ها در حمایت از فلسطین به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها اعلام جنگ کردند و دیدیم که هواپیمایی آمریکایی را سرنگون کردند و همچنین با موشک و پهپادهای خود رژیم صهیونیستی را مورد حمله قرار دادند.

سردار فدوی  در حاشیه این همایش گفت: میزان مظلومیت مردم غزه، جنایات رژیم صهیونیستی و مقاومت مردم فلسطین طوری بود که سلطه و سیطره رسانه‌های غرب را شکست داد. بعضی از مواردی که 75 سال با رسانه تصویرسازی کرده بودند با تصویر درستی که در جنگ اخیر ارائه شد فروریخت.

وی افزود: همه قدرت رسانه‌ای خود را به میدان آوردند اما شکست خوردند. چون مظلومیت غزه و جنایتکاری رژیم صهیونیستی زیاد بود.

فدوی گفت: صهیونیستها غیر از شکست عملیاتی و راهبردی در طوفان الاقصی به لحاظ راهبردی شکستهای مختلفی خوردند یکی از آنها شکست راهبردی تصویری به لحاظ تصویر درستی که از جنایتکاران صهیونیستی به جهان ارائه شد، بود. خودشان عنوان می‌کنند در بیش از 92 درصد کشورهای جهان علیه ما تظاهرات صورت گرفت.

وی درباره ابعاد نظامی طوفان الاقصی نیز گفت: از نظر تاکتیکی و عملیاتی ابعاد زیادی در پیروزی‌های جبهه مقاومت فلسطین ارائه شد. هیمنه ارتشی را که شکست ناپذیری برای آن تصویرسازی کرده بودند،  فرو ریخت. چند صد نفر از آن دیواره  عبور و دهها کیلومتر در فلسطین اشغالی نفوذ کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: از آن طرف قریب 50 روز است به فلسطینی ها هجوم آوردند و چیزی که دیدیم کشتن کودکان و زنان و آوار شدن ساختمانها بود حتی یک نفر را نمی‌توانند نشان دهند که از رزمندگان کشتند و اسیر کردند در حالیکه رزمندگان فلسطین، ژنرال صهیونیستی و افسران بلندمرتبه را اسیر کردند که هنوز هم مبادله نشده است. لذا صهیونیستها به لحاظ راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی شکست خوردند.

فدوی در پاسخ به سوالی درباره حمایت ایران از مقاومت گفت: همه تحولات و گفتمان مقاومت جریان مقاومت به برکت حضور انقلاب اسلامی است و حمایت از جریان مقاومت به دست ایران صورت گرفته و این روند  ادامه دارد. شایعه‌پراکنی بنگاه‌های خبری غربی برای ایجاد یأس و ناامیدی است و این فضاسازی نتیجه‌ای ندارد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها