مقدم‌فر: باید آپارتاید رژیم صهیونیستی را به همه دنیا نشان داد

کد خبر: 1258719

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران یکی از موضوعات مهم در زمینه روشنگری درباره رژیم صهیونیستی را پرداختن به صفت نژادپرستانه و آپارتاید آن عنوان کرد.

 مقدم‌فر: باید آپارتاید رژیم صهیونیستی را به همه دنیا نشان داد

حمیدرضا مقدم فر مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران، در همایش بین المللی طوفان الاقصی و غزه، روایت ها واقعیت ها که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز برگزار شد، گفت: بسیاری از رسانه‌های بزرگ غربی و سهام‌ بزرگ این رسانه‌ها که در دست غربی‌ها و آمریکایی‌هاست، در اختیار صهیونیست‌ها قرار دارد.

وی افزود: این رسانه‌های بزرگ و شناخته شده غرب در تکنیک و تاکتیک‌ها یک حرف داشتند و آن این بود که روایت‌ها می‌توانند بر واقعیت ها و حقایق غلبه کنند. یعنی سفید را سیاه و سیاه را سفید جلوه دهند و از این طریق افکار عمومی را مدیریت می‌کنند. این همان جنگ شناختی و مدیریت ادراک است که در سال‌های اخیر خصوصاً با آن درگیر بودیم. در این موضوع، مسئله روایت بسیار مهم است و آن‌ها هم تلاش می‌کنند تا آنچه می‌خواهند را بازنمایی کنند و همیشه سوال بزرگ این بود که آیا در بیان روایت‌ها، واقعیات اهمیت‌ دارد یا نه؟

مقدم‌فر با بیان اینکه برساخت روایت‌ها همیشه به عنوان یک تکنیک در دست غرب و صهیونیست‌ها بود، افزود: طوفان الاقصی نشان داد واقعیت‌ها بر ساخت روایت‌ها اولویت دارد.

مشاور فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: هم در میدان رزم و هم در جنگ روایت‌ها، ما با یک نبرد نامتقارن روبرو هستیم و برابری وجود ندارد. در طرف مقابل (رژیم صهیونیستی) مانند تجهیزات نظامی، تا دندان مسلح است و همه فناوری‌های روز خصوصاً در حوزه نظامی را دارند ولی با این حال شکستشان نمایان است. در جنگ روایت‌ها و جنگ رسانه نیز این عدم تقارن دیده می‌شود.

مقدم‌فر با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای تغییر روایت‌های میدان نبرد، گفت: آنها همه سعی خود را کردند تا جای ظالم و مظلوم را عوض کنند ولی نتوانستند.

وی یکی از دلایل این ناتوانی را اینطور عنوان کرد که جبهه طرف مقابل این ظالم‌ها، جبهه حق و عدل بود که سعی کرد تا حقایق را بگوید و عدالت مهمترین حسن و قبح فطری انسان است.

مشاور فرمانده سپاه با اشاره به عملکرد ظالمانه صهیونیست‌ها در کشتار زنان و کودکان، غصب و ویرانی خانه‌های فلسطینی‌ها و انجام بالاترین درجات خشونت، گفت: ما همه این موارد را در جبهه مقابل دیدیم در حالی که آنچه در برابر آنها صف آرایی کرد، جبهه عدل بود و در کنار آن نیز سنت‌های الهی قرار دارد که قابل تبدیل نیستند. سنت الهی این است که حق و واقعیت باید آشکار شود حتی اگر نامتقارن باشد.

مقدم‌فر با بیان اینکه تاثیرات در جنگ روایت ها کوتاه مدت است، تصریح کرد: در جنگ روانی،‌ دروغ می گویند، شایعه درست می کنند و بزرگنمایی و کوچک نمایی صورت می گیرد ولی دروغ بعد از مدتی حتماً مشخص می شود.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ساخت روایت‌های دروغین از میدان نبرد، اظهار داشت: در همان اولین روزهای نبرد طوفان الاقصی دشمن یک بار دروغ بزرگ سر بریدن کودکان اسرائیلی را توسط یک خبرنگار و یک رسانه برای اولین بار مطرح و سعی کرد با تکیه بر آن، حماس را در دنیا به داعش تشبیه کند اما اصلاً‌ موفق نشدند و ورق در کوتاه‌ترین زمان برگشت و خودشان گفتند که خبرشان اشتباه بود.

این کارشناس سیاسی و رسانه در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت بزرگ خبرنگاران جبهه حق در نبرد طوفان الاقصی اشاره کرد و گفت: این خبرنگاران در عده و عُده و تجهیزات، توان کمتری داشتند اما موفق بودند و دیدیم که نزدیک به 60 شهید خبرنگار تقدیم شد و این یعنی آنها کسانی بودند که حاضر شدند جانشان را برای جبهه حق فدا کنند و این فدا کردن جان برای روشن کردن واقعیت و حقیقت بود.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با آقای هنیه این بود که شما و مردم فلسطین استقامت کردید پس طبق سنت الهی پیروز خواهید بود.

مقدم‌فر یکی از موضوعات مهم در زمینه روشنگری درباره رژیم صهیونیستی را پرداختن به صفت نژادپرستانه و آپارتاید آن عنوان کرد که در بیان رهبر معظم انقلاب هم وجود داشت.

وی ادامه داد: مسئله آپارتاید موضوعی است که در دنیا یک فهم و ادبیات مشترک درباره‌اش وجود دارد و همه آن را پدیده‌ای قبیح می‌دانند و این آپارتاید رژیم صهیونیستی با آپارتاید آفریقای جنوبی در گذشته هم متفاوت است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: در گذشته، در آفریقای جنوبی مسئله سیاه و سفید مطرح بود ولی در اینجا، صهیونیست‌ها هر قوم و نژاد و طایفه و زبانی غیر از خودشان را در حد حیوان می‌دانند و معتقدند فقط خودشان قوم برتر هستند.

مقدم‌فر گفت: تئودور هرتسل که پدر صهیونیستهاست، اصلاً مذهبی نبود و اینها هم نژادپرستی شان اصلاً‌ بر مبنای دین و مذهب نیست و برای همین است که بسیاری از یهودیان دنیا و علمای آنها، با صهیونیسم مخالف هستند.

وی تاکید کرد: امروز به واسطه اقدامات خبرنگاران و فعالان حاضر در جبهه حق، چهره اصلی این رژیم و از آن مهمتر، حامیانش برای دنیا مشخص شده شده است. سال‌ها پیش امام خمینی(ره) در این باره روشنگری کرد ولی الان دیگر همه ماهیت اسرائیل و حامیانش را می‌دانند و چهره واقعی لبیرال دموکراسی که با یک روکش زیبا از خودش یک چهره قابل قبول ساخته بود، نمایان شده و همه آن دست چدنی که زیر مخمل پنهان شده بود را دیده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها