موضوع گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و سوئیس

کد خبر: 1258783

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به تماس تلفنی ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوئیس در خصوص تحولات فلسطین و مناسبات دوجانبه با وی گفتگو و تبادل نظر کرد.

موضوع گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و سوئیس

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به  برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در سطح وزرای خارجه کشورها در روز چهارشنبه تاکید کرد، توقف پایدار حملات  علیه غزه و کرانه (دستیابی به استمرار آتش بس)، لغو محاصره انسانی، ارسال کمک‌های انسان دوستانه شامل دارو، غذا، سوخت و  جلوگیری از کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه باختری از اولویت ها است و دستیابی به این اهداف مورد اجماع بین‌المللی نیز هست.

وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضعیت جاری در فلسطین  و سرزمین‌های اشغالی، آزادی اسرا، حمایت از غیرنظامیان، ارسال کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از تشدید درگیری‌ها را مهم دانست.

وی با اشاره به رایزنی‌های  انجام شده از سوی کشورش در جهت حفاظت از جان غیرنظامیان، رعایت حقوق بشردوستانه و تلاش برای آتش بس انسان دوستانه، ابراز امیدواری کرد با نگاه به آینده، دور جدیدی از آتش بس آغاز گردد.

طرفین با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات دو کشور بر دیدار حضوری وزرای خارجه با هدف بیشتر ابعاد همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کردند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها