تقدیر امیرعبداللهیان از نهادهای بین‌المللی حامی فلسطین

نامه‌ امیرعبداللهیان به دبیرکل سازمان پیمان امنیت با موضوع غزه

کد خبر: 1259210

وزیر امور خارجه در نامه‌ای از دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی خواست تا گام‌های مؤثرتری در جهت توقف دایمی حملات رژیم اشغالگر به باریکه غزه، رفع کامل محاصره و پایان اشغال برداشته شود.

نامه‌ امیرعبداللهیان به دبیرکل سازمان پیمان امنیت با موضوع غزه

 وزیر امور خارجه در نامه‌ای از دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی خواست تا گام‌های مؤثرتری در جهت توقف دایمی حملات رژیم اشغالگر به باریکه غزه، رفع کامل محاصره و پایان اشغال برداشته شود.

حسین امیرعبداللهیان چهارشنبه شب در این نامه که خطاب به تاسماگامبتوف ایمانگالی نورگلیویچ دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی نوشته شده، به چندین دهه جنایات رژیم صهیونیستی در زمینه نقض فاحش حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها پرداخت و بی‌عملی برخی بازیگران و نهادهای بین‌المللی و بی‌کیفرمانی رژیم اشغالگر را زمینه‌ساز تداوم جنایات این رژیم طی هفته‌های گذشته برشمرد./مهر

 تقدیر امیرعبداللهیان از نهادهای بین‌المللی حامی فلسطین

وزیر خارجه کشورمان طی نامه‌هایی به رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا و دبیرکل اتحادیه آلبا از مواضع آنها در قبال فلسطین تقدیر کرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، طی نامه‌ای به موسی فکی، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا، از مواضع ایشان در محکومیت بمباران بیمارستان المعمدانی توسط رژیم صهیونیستی و درخواست توقف حملات و ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم مظلوم فلسطین تقدیر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از مواضع رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در حمایت از فلسطین، خواهان اتخاذ گام‌های مؤثرتر در این راستا شد.

در این نامه هم‌چنین با اشاره به مسؤولیت‌های نهادهای بین‌المللی در جلوگیری از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، از رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا خواسته شد با توجه به شرایط غزه، گام‌های مؤثرتری در زمینه توقف دایمی حملات رژیم اشغالگر به باریکه غزه، رفع کامل محاصره و پایان اشغال برداشته شود.

درخواست امیرعبداللهیان از سازمان پیمان امنیت جمعی برای اتخاذ مواضعی مؤثرتر در جهت توقف جنایات اسرائیل

 حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به تاسماگامبتوف ایمانگالی نورگلیویچ، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی، به چندین دهه جنایات رژیم صهیونیستی در زمینه نقض فاحش حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها پرداخت و بی‌عملی برخی بازیگران و نهادهای بین‌المللی و بی‌کیفرمانی رژیم اشغالگر را زمینه‌ساز تداوم جنایات این رژیم طی هفته‌های گذشته برشمرد.

در این نامه از دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی درخواست شد گام‌های مؤثرتری در جهت توقف دایمی حملات رژیم اشغالگر به باریکه غزه، رفع کامل محاصره و پایان اشغال برداشته شود.

تقدیر وزیر امور خارجه کشورمان از مواضع دبیرکل اتحادیه آلبا در موضوع فلسطین

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان طی نامه‌ای به فلیکس پلاسنسیا، دبیرکل اتحادیه آلبا (اتحاد بولیواری برای ملل آمریکای ما)، از مواضع این سازمان منطقه‌ای در اتخاذ مواضع شفاف در زمینه توقف کشتار در غزه و ضرورت احترام به قوانین بین‌المللی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی تقدیر کرد.

در این نامه هم چنین با اشاره به بی‌عملی برخی نهادهای بین‌المللی و بی‌کیفرمانی رژیم اشغالگر که زمینه‌ساز تداوم جنایات این رژیم طی هفته‌های گذشته شده است، از دبیرکل اتحادیه آلبا خواسته شد اقدامات مؤثرتری در راستای توقف جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی و کاهش رنج‌های مردمان بی‌پناه فلسطینی اتخاذ شود.

نامه وزیر امور خارجه کشورمان به دبیرکل آ‌سه‌آن در موضوع تحولات فلسطین

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به کائو کیم هورن، دبیرکل اتحادیه ملت‌های جنوب شرق آسیا (آسه‌آن)، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی طی هفته‌های گذشته از جمله در به شهادت رساندن بیش از 15 هزار فلسطینی، تخریب زیرساخت‌های حیاتی و اماکن عمومی، استفاده از تسلیحات ممنوعه‌ و تهدید به کاربرد سلاح هسته‌ای علیه مردم غزه، بر مسؤولیت نهادهای بین‌المللی در بی‌کیفر نماندن رژیم اشغالگر تأکید کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها