محسن رضایی: پیشرفت کشور بدون هماهنگی و وحدت امکان‌پذیر نیست

کد خبر: 1259365

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: امروز پیشرفت کشور بدون هماهنگی و وحدت امکان‌پذیر نیست و باید برادری‌ها مثل اوایل انقلاب تقویت شود و شورای ائتلاف باید آن را احیا کند.

محسن رضایی: پیشرفت کشور بدون هماهنگی و وحدت امکان‌پذیر نیست

محسن رضایی دبیر شورای هماهنگی سران قوا در جلسه تشکیلاتی اعضای کمیته‌ها و ارکان شورای ائتلاف با اشاره به ادامه‌دار بودن پیامدهای عملیات طوفان الاقصی، گفت: حادثه غزه یکی از مهم‌ترین اتفاقات جهان است و با این عملیات یک رونمایی جدیدی از جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت پدیدار شد.

وی افزود: همچنین در آن طرف ماجرا یک رونمایی از آمریکا و حامیان رژیم صهیونسیتی صورت گرفت و چهره کریه حامیان کودک‌کشی برای جهانیان روشن شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: در این سمت جبهه مقاومت اقتدار و انسانیت خود را نمایان کرد و در آن طرف دژخیمی و ستمگری و توحش نمایان شد.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر ده سال قبل از این عملیات به آن نگاه کنیم، انواع توطئه علیه جبهه مقاومت، جمهوری اسلامی و فلسطینیان را مشاهده می‌کنیم./فارس

 

وی افزود: توطئه‌هایی که همراه با برنامه‌ریزی بود و همه دیدند که کشورهای غربی چقدر فعالیت کردند و خواستند ایران‌هراسی را در اذهان جا بیندازند و چهره مسلمانان و جبهه مقاومت را بد جلوه دهند.

عضو مجمع نشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در طرف مقابل هم همگان دیدند که چه قدر تبلیغات صورت گرفت که بگویند اسرائیل دولت خوبی است و برای این موضوع تبلیغات زیادی کردند و خواستند برای رژیم صهیونسیتی چهره‌سازی کنند.

رضایی در ادامه گفت: این برنامه‌ها تا حدی پیش رفت که جمهوری آذربایجان را تا یک درگیری قطعی جلو بردند و تحریک کردند و ما در تحلیل‌هایمان این پیشینه را نباید از یاد ببریم.

وی یادآور شد: فلسطین یعنی نفت یعنی گاز و اولین پیامد خارج شدن آمریکا و اسرائیل، گران شدن نفت برای این کشورها در کل جهان است و منطقه فلسطین سر پل آمریکا برای نفت است.

دبیر شورای هماهنگی سران قوا، افزود: این منطقه پل پیروزی برای آمریکا بوده و از این منطقه می‌تواند سیاست‌های خود را در منطقه اشاعه دهد و بحث این جنگ بحث نوار کوچک غزه نیست، جنبه راهبردی منطقه هم است.

رضایی با اشاره به آتش‌بس صورت گرفته در فلسطین، گفت: اسرائیلی‌ها با بمباران شهر غزه قصد داشتند مردم این شهر را کوچ اجباری داده تا تونل‌ها را پیدا کنند و حماس را بکشانند بیرون و به زعم خود، نابود کنند، اما حزب‌الله آمد شمال فلسطین را ناامن کرد، مقاومت عراق به میدان آمد و شگفتی‌آور این حادثه یمنی‌ها بودند که کشتی اسرائیلی را گرفتند و به ساحل آوردند و ناو آمریکا را هم می‌خواست به کشتی اسرائیلی کمک کند را تهدید به حمله کردند.

وی تأکید کرد: صهیونیست‌ها دیدند که باید هر طور شده آتش‌بس کنند و به همین جهت، بحث آزادی اسرا را مطرح کردند.

دبیر شورای هماهنگی سران قوا افزود: پیش‌بینی‌های زیادی در ابعاد سیاسی و مسائل مختلف برای ادامه طوفان الاقصی مطرح است، بنابراین باید بدانیم ما با یک حادثه مهم و سرنوشت‌ساز روبرو هستیم و باید آماده باشیم.

رضایی خاطرنشان کرد: به دلیل این تحولات منطقه‌ای است که ما امروز به شدت نیاز به وحدت داریم و همین ابتکاراتی که امروز شکل گرفته در کارگروه‌های مختلف شورای ائتلاف مقدمه خوبی برای وحدت نیروهای انقلاب در کل کشور است.

وی افزود: امروز پیشرفت کشور بدون هماهنگی و وحدت امکان‌پذیر نیست و باید برادری‌ها مثل اوایل انقلاب تقویت شود و شورای ائتلاف باید آن را احیا کند.

دبیر شورای هماهنگی سران قوا در پایان، خاطرنشان کرد: اخلاق‌مداری و برادری‌ها کمی کمرنگ شده و باید تقویت شود، امیدواریم یک بار دیگر نیروهای انقلاب به صورت هماهنگ‌تر و فشرده‌تر کنار یکدیگر حضور داشته باشند و تأثیرگذار باشند.

پایان پیام/

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد