منصوری: نرخ بیکاری به کانال ۷ درصد کاهش یافته است

کد خبر: 1260123

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به کاهش نرخ بیکاری به زیر ۸ درصد، گفت: دولت عزمی جدی برای افزایش اشتغال در استان‌های زاگرس‌نشین دارد.

منصوری: نرخ بیکاری به کانال ۷ درصد کاهش یافته است

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به کاهش نرخ بیکاری به زیر ۸ درصد، گفت: دولت عزمی جدی برای افزایش اشتغال در استان‌های زاگرس‌نشین دارد.

محسن‌ منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در جلسه بررسی مسائل اشتغال و پیشرفت استان‌های زاگرس‌نشین که پیرو دستور رئیس‌جمهور برگزار شده بود، با اشاره به جلسات مستمر آیت‌الله رئیسی در زمینه اشتغال، تصریح کرد: در یکسال اخیر فعالیت دولت سیزدهم نرخ بیکاری نزدیک به 7 درصد شده است.

وی به وعده ایجاد یک میلیون شغل در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ایجاد بیش از یک میلیون شغل تحقق یافت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری جلسات پیشین کارگروه اشتغال با محوریت استان کرمانشاه، افزود: رئیس‌جمهور محترم دستور دادند که کارگروه اشتغال برای 6 استان زاگرس‌نشین نیز تشکیل شود.

منصوری با اشاره به بهبود وضعیت اشتغال در این استان‌ها نسبت به گذشته، گفت: در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، متوسط نرخ بیکاری در 6 استان زاگرس‌نشین 10/8 درصد بود که امروز به 9/2 درصد رسیده است.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد، بسته‌ای در خصوص تسهیل فرایند اشتغال و رفع موانع اشتغال برای این شش استان آماده شود؛ کاهش نرخ سود تسهیلات برای افزایش انگیزه سرمایه‌گذاری، ارائه برنامه جداگانه توسعه اشتغال توسط استانداران و همچنین تشکیل کارگروه‌هایی ویژه مانند کارگروه گردشگری، کارگروه تامین مالی، کارگروه محیط زیست برای رفع مسائل و موانع زیست محیطی پروژه‌ها و کارگروهی در حوزه شهرک‌های صنعتی از جمله اقدامات خواهد بود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: انشاءالله جلسات این ستاد به‌طور مستمر برگزار می‌شود؛ امیدواریم این دستور رئیس‌جمهور منجر به بهبود وضعیت اشتغال در استان‌های زاگرس‌نشین شود./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها