مهم‌ترین تکلیف دینی دانشجویان از زبان آیت‌الله جنتی

کد خبر: 1260528

دبیر شورای نگهبان گفت: امروز، اجرایی‌شدن بیانیه «گام دوم» انقلاب اسلامی، مهم‌ترین تکلیف دینی و ملی جامعه دانشجویی کشور است.

مهم‌ترین تکلیف دینی دانشجویان از زبان آیت‌الله جنتی

آیت‌الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه) شورا با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو اظهار کرد: دانشجویان به دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی همچون آرمان‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی همواره در صف اول مبارزه با استبداد و استعمار بوده و از حقوق ملت دفاع کرده‌اند؛ به همین دلیل دانشجویان از پُر افتخارترین و محترم‌ترین اقشار جامعه هستند.

دبیر شورای نگهبان بی‌تفاوت‌شدن جامعه دانشجویی نسبت به مشکلات کشور و به اشتباه انداختن دانشجویان در شناخت اولویت‌ها را از اهداف همیشگی دشمنان دانست و گفت: بحمدالله دشمنان هیچ‌گاه نتوانسته‌اند به اهداف خود دست پیدا کنند. آیت‌الله جنتی تاکید کرد: به لطف خدا و تکیه دانشجویان کشور بر بصیرت و آگاهی در آینده نیز این خواسته دشمنان محقق نخواهد شد.

وی درباره نقش دانشجویان در عرصه «جهاد تبیین» گفت: دانشجویان به دلیل حضور حداکثری در کنار مردم، از مؤثرترین اقشار جامعه هستند؛ جامعه دانشجویی نباید از مجاهدت در این عرصه غافل شود. امروز، اجرایی‌شدن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مهم‌ترین تکلیف دینی و ملی جامعه دانشجویی کشور است.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: رسانه‌های مخالف نظام به دنبال تحریف چهره جامعه دانشجویی ایران هستند؛ بر همین اساس آن‌ها از به تصویر کشیدن فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و جهادی دانشجویان خودداری می‌کنند.

وی تصریح کرد: برای خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان، جریان‌های دانشجویی و رسانه‌های علاقه‌مند به سربلندی کشور باید تلاش کنند. دانشجویان انقلابی باید پرچمدار مطالبه پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم باشند؛ مطالبه جدی و ارائه راهکارهای عالمانه، زمینه‌ساز رشد کشور خواهد شد. آیت‌الله جنتی افزود: امید، نشاط و پویایی دانشجویان، از ارزشمندترین سرمایه‌های کشور است./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها