احمدیان: باید با تلاش همه جانبه ماشین جنگی اسرائیل متوقف شود

کد خبر: 1260593

علی اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با مقام ارشد حزب کمونیست چین اعلام کرد که باید با تلاش همه جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی متوقف شود.

احمدیان: باید با تلاش همه جانبه ماشین جنگی اسرائیل متوقف شود

لیوجیان چائو، وزیر بین الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، عصر امروز چهارشنبه با احمدیان نماینده مقام معظم رهبری دیدار و در باره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی با او گفتگو کرد.

در این دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به روابط دیرینه دو کشور بر ارتقاء روابط همه جانبه در عرصه های سیاسی، اقتصادی و تجاری در قالب توافق نامه جامع و راهبردی 25 ساله میان دو کشور تاکید کرد.

احمدیان از نقش مثبت دولت چین در شورای امنیت سازمان ملل و حمایت این کشور از مردم مظلوم فلسطین تقدیر کرد و گفت: باید با تلاش های همه جانبه بین الملی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم فلسطین متوقف شود.

در این دیدار لیوجیان چائو نیز با اشاره به نقش ایران به عنوان پل ارتباطی شرق و غرب و بخش مهمی از کلان پروژه یک کمربند - یک راه، آمادگی چین را برای توسعه همه جانبه همکاری ها در چارچوب توافق نامه راهبردی 25 ساله میان دو کشور اعلام کرد.

وزیر بین الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با تقدیر از نقش جمهوری اسلامی ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه ای، اظهار داشت، چین از سیاست های ایران برای برقراری امنیت پایدار در منطقه حمایت می کند.

این مقام ارشد چین با تبیین اقدامات مداخله جویانه و نقش منفی آمریکا در مناطق مختلف جهان بر همکاری های مشترک برای مقابله با یک‌جانبه‌گرایی واشنگتن تاکید کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها