انتصاب جدید رئیسی

کد خبر: 1260602

رئیس‌جمهور در حکمی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر صادقی‌رشاد را برای یک دوره ۳ ساله به‌عنوان رئیس هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقد و مناظره منصوب کرد.

انتصاب جدید رئیسی

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام علی‌اکبر صادقی‌رشاد را برای یک دوره ۳ ساله به‌عنوان رئیس هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقد و مناظره منصوب کرد.

انتصاب رئیس هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقد بر اساس تبصره بند (۱) ماده (۳) مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تشکیل این هیأت (اصلاحی جلسه ۸۸۸ شورا در تاریخ ۱۴۰۲.۰۲.۲۱) به پیشنهاد رئیس فرهنگستان علوم در روز ۱۶ آبان ماه امسال انجام شده است.

هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در ۱۷ بهمن ۱۳۸۲ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف حمایت از گسترش کمی و کیفی برگزاری کرسی‌ها در حوزه‌های علمی، مساعدت مؤثر به بسط آزاداندیشی و شکل‌گیری جنبش ملی نقد و نظریه‌پردازی در کشور تأسیس شد و دارای ۲۰ عضو شامل رؤسای عالی‌ترین مراکز علمی پژوهشی و چند تن از دانشوران برجسته کشور است که از سوی شورای انقلاب فرهنگی تعیین شده‌اند.

دبیرخانه این هیأت که به‌ مثابه سازمان اجرایی هیأت فعالیت می‌کند، شامل یک شورای علمی _ راهبردی مرکب از رئیس، دبیر هیأت، معاونین دبیرخانه، رؤسای کمیسیون‌ها و نواب‌ آنهاست و صاحبان نقد و نوآوری علمی و متخصصان علاقمند به مناظره علمی می‌توانند مستقیماً یا از طریق فرهنگستان‌ها، پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی متبوع‌شان برای ارائه تحقیقات و نوآوری‌های خود در عرصه‌های نظریه‌پردازی و نقد یا هرگونه فعالیت علمی شامل نوآوری در عرصه‌ها اقدام کرده و از مزایای کرسی‌ها بهره‌مند شوند.

حکم انتصاب حجت‌الاسلام «صادقی رشاد» به‌عنوان رئیس هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقد از سوی آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها