وزیر بهداشت: مطالبه مردم فردیس پس از ۱۲ سال محقق شد

کد خبر: 1260885

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پس از گذشت ۱۲ سال انتظار، بیمارستان شهید سلیمانی به دست دولت مردمی سیزدهم به بهره برداری رسید و افزون بر ۷۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان فردیس از خدمت این مرکز درمانی بهره‌مند شدند.

وزیر بهداشت: مطالبه مردم فردیس پس از ۱۲ سال محقق شد

بهرام عین اللهی روز جمعه در جریان بازدید از بیمارستان شهید قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران گفت: شهر فردیس تاکنون بدون بیمارستان بود و مردم برای کار درمانی مجبور به حضور در تهران بودند.

وی با بیان اینکه این طرح پس از ۱۲ سال به بهره برداری رسید اظهار کرد: دولت مردمی سیزدهم این طرح را با ۵۵ درصد پیشرفت تحویل گرفت و بعد از دو سال به مرحله بهره برداری رساند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش مجموعه علوم پزشکی البرز در تکمیل این طرح یک کار انقلابی و جهادی است.

عین اللهی افزود: بیمارستان شهید سلیمانی فردیس دارای ۳۳ تخت در بخش اورژانس، ۲۷ تخت بستری زنان و زایمان است که در جوانی و جمعیت موثر است.

وی به وجود ۲۷ تخت نوزادان، ۲۷ تخت بستری جراحی، پنج تخت مراقبت ویژه، هفت تخت مراقبت ویژه قلبی، ۱۰ تخت ویژه نوزادان، پنج اتاق عمل، بخش های تصویربرداری و سی تی اسکن و آزمایشگاه اشاره و وعده داد به زودی دستگاه ام.آر.آی تحویل این بیمارستان شود.

وزیر بهداشت گفت:‌ از این بیمارستان تنها برای درمان استفاده نمی شود بلکه یک بیمارستان دانشگاهی، آموزشی، درمانی و پژوهشی است.

به گفته وی، در طبقه بندی‌ها، بیمارستان های آموزشی سطح بالایی دارند و خدمات بهتری ارائه می دهند.

عین اللهی بیان کرد: امروز همچنین دانشکده پزشکی خیرساز در زمینی به وسعت ۱۷هزار مترمربع با ۲ هزار و ۲۰۰ متر زیربنا، ۲۶ کلاس درس و ۴۷ آزمایشگاه و کتابخانه با حضور رئیس جمهوری بهره برداری می شود.

به گفته وزیر بهداشت خدمات وزارت بهداشت در دولت مردمی سیزدهم برای مناطق محروم بیشتر اختصاص یافته است.

رییس جمهور و هیات دولت صبح امروز در راستای دور دوم سفرهای استانی وارد البرز شد و قرار است همزمان با سفر آیت الله رییسی ۵۶ طرح و پروژه عمرانی از جمله بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس بهره برداری برسد.

افتتاح ۲۰ پروژه راهداری و حدود سه هزار واحد مسکونی از مهمترین پروژه های حوزه راه وشهرسازی است که امروز در البرز به بهره برداری می رسند.

وزرا ومعاونان رییس جمهور همزمان با این سفر در شهرستان های تابعه البرز حضور یافته و ضمن افتتاح پروژه های عمرانی و تولیدی به بررسی مشکلات و نیازها می پردازند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها