موافقت کمیسیون ماده ۱۰ با فعالیت ۶ جبهه سیاسی

کد خبر: 1261813

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون چگونگی فعالیت احزاب و گروه های سیاسی گفت این کمیسیون با فعالیت ۶ جبهه سیاسی به مدت یکسال موافقت کرد.

موافقت کمیسیون ماده ۱۰ با فعالیت ۶ جبهه سیاسی

عبدالله مرادی در گفت‌وگویی با اشاره به این‌که « نهمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ قانون چگونگی فعالیت احزاب و گروه های سیاسی روز سه شنبه برگزار شد» افزود: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، طبق بند ۲ ماده ۱ قانون چگونگی فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، جبهه های سیاسی، ائتلافی از احزاب دارای پروانه فعالیت هستند و به همین جهت درخواست های متعددی دریافت شده است که در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۰ مورد بررسی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: بر این اساس، تشکیل جبهه‌های شریان،  جبهه مردمی ایران قوی، جبهه تحول خواهان انقلابی، جبهه یاس و جبهه شورای وحدت به اطلاع کمیسیون رسید و طبق قانون احزاب و انتخابات به مدت یکسال و در سطح ملی امکان فعالیت خواهند داشت. همچنین جبهه شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در سطح استانی می تواند فعالیت داشته باشد.

وی یادآور شد: در ماده ۸ قانون انتخابات تاکید شده است که صرفا احزاب و جبهه های قانونی می توانند نسبت به اعلام فهرست های انتخاباتی اقدام کنند، از این رو، فهرست کامل جبهه های سیاسی قانونی از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.

دبیرکمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب خاطرنشان کرد: همچنین در نشست این کمیسیون، گزارش مجمع عمومی مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی مورد بحث قرار گرفت و گزارش برگزاری مجمع عمومی حزب وحدت و همکاری ملی با شرایطی به تایید رسید.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها