پاسخ سلاجقه درباره مازوت‌سوزی پالایشگاه ها

کد خبر: 1261866

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مازوت‌سوزی در هیچ یک از پالایشگاه‌هایی که نزدیک کلان‌شهرها و مراکز جمعیتی قرار دارند، انجام نمی‌شود.

پاسخ  سلاجقه درباره مازوت‌سوزی پالایشگاه ها

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مازوت‌سوزی در هیچ یک از پالایشگاه‌هایی که نزدیک کلان‌شهرها و مراکز جمعیتی قرار دارند، انجام نمی‌شود.

علی سلاجقه روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رئیس جمهور در شورای عالی محیط زیست، تأکیدات ویژه‌ای در زمینه کاهش آلایندگی جوی داشت و ۸ بخش اصلی در مجموعه بودجه کشوری دستگاه‌ها به این موضوع اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: کمی و کیفی‌سازی سوخت در ۹ پالایشگاه کشور انجام می‌شود که نیازمند اعتبارات سنگینی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بخشی از آلودگی از سایش لاستیک‌های خودرو اتفاق می‌افتد که موضوع جدی است و از وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کرده ایم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد و در کنار آن از مردم هم می‌خواهیم که رعایت کنند.

سلاجقه با تاکید بر اینکه شاخص‌ها و کاهش تعداد روزهای ناسالم در کشور نشان می‌دهد کارهایی که انجام می‌شود، اثرگذار بوده است، تصریح کرد: موضوع پسماندسوزی شبانه هم توسط مأموران سازمان حفاظت محیط زیست در حال کنترل است و از شهرداری‌ها به ویژه شهرداری تهران، در خواست می شود در این زمینه به ما کمک کنند.

وی با اشاره به موضوع مازوت‌سوزی اظهار داشت: به‌عنوان امین مردم اعلام می کنم که مازوت‌سوزی در هیچ یک از پالایشگاه‌هایی که نزدیک کلان‌شهرها و مراکز جمعیتی قرار دارند، انجام نمی‌شود و این اتفاق فقط برای نیروگاه‌هایی که دور از مراکز جمعیتی قرار دارند، می‌افتد.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: طبق ابلاغیه روز گذشته، چندین نیروگاهی که در کلان‌شهرها هستند، به هیچ وجه مجوز مازوت‌سوزی ندارند.

سلاجقه همچنین به کیفی‌سازی بنزین اشاره کرد و گفت: یورو ۴ وضعیت خوبی دارد و یورو ۵ هم در کلان‌شهرها توزیع می‌شود و در وضعیت کیفی‌سازی به خوبی پیش می‌رویم./ ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها