امیرعبداللهیان: آمریکا برغم ارسال پیام‌های مکرر خویشتنداری یک طرف جنگ علیه غزه است

کد خبر: 1261939

وزرای خارجه ایران و کویت امروز در ژنو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

 امیرعبداللهیان: آمریکا برغم ارسال پیام‌های مکرر خویشتنداری یک طرف جنگ علیه غزه است

وزرای خارجه ایران و کویت امروز در ژنو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با سالم عبدالله الجابر الصباح وزیر خارجه کویت در ژنو دیدار و ‌گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد با وزیر خارجه کویت، از مواضع حمایتی قوی دولت و مجلس و مردم کویت از فلسطین قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اهمیت مشورت‌های مستمر دو کشور در سطوح مختلف، این مشورت‌ها و گفتگوها را در توسعه مناسبات دو کشور مهم‌و مؤثر توصیف کرد و دعوت از همتای خود جهت سفر به تهران را تجدید نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه نشست سران کشورهای اسلامی و عربی در ریاض در خصوص فلسطین نشست مهمی بود، بر ضرورت تداوم اقدامات مؤثر برای متوقف کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به حمایت تمام عیار آمریکا از رژیم صهیونیستی گفت، آمریکا برغم ارسال پیام‌های مکرر خویشتنداری به دیگران در منطقه، اما در عمل یک طرف جنگ علیه غزه است و تمام امکانات خود را برای حمایت از رژیم صهیونیستی بکار گرفته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به ناکامی رژیم صهیونیستی در تحقق هیچیک از اهداف اعلام شده خود در حمله به غزه، گفت اکنون رژیم صهیونیستی به طرح کوچاندن مردم غزه می اندیشد و در تلاش است با کشتار گسترده مردم شمال و جنوب غزه و محاصره کامل غزه و نیز فشار و کشتار حداکثری بر ساکنان کرانه غربی، آنان را به سمت کشورهای همسایه کوچ دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد لازمست کشورهای اسلامی با حمایت گسترده از ملت فلسطین در غزه و کرانه و نیز ارسال گسترده کمک های انسانی، مانع تحقق اهداف توسعه طلبانه و شرورانه رژیم صهیونیستی شوند.

سالم عبدالله الجابر الصباح وزیر خارجه امور خارجه کویت نیز در این دیدار از تلاش‌های مشترک برای توسعه روابط دو کشور استقبال کرد.

وی موضع دولت کویت در حمایت از ملت فلسطین و برپایی دولت فلسطینی در اراضی فلسطین را موضع ثابت و غیرقابل تغییر کویت اعلام کرد. همچنین بر تداوم اقدامات دولت کویت در ارسال کمک های انسانی به غزه تاکید کرد.

وی بر ضرورت تلاش برای ناکام گذاشتن رژیم اسرائیل در پیگیری طرح های توسعه طلبانه و پایان دادن به حملات علیه غزه و برقراری آتش بس تاکید کرد.

در این دیدار برخی از موضوعات مورد اهتمام دو طرف در حوزه دوجانبه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین امروز با وزرای خارجه عربستان سعودی و اردن و همچنین نخست وزیر واتیکان دیدار و رایزنی کرد.

امیرعبداللهیان روز گذشته برای شرکت در اجلاس مجمع جهانی پناهندگان و برنامه‌های جانبی آن وارد ژنو شد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها