نامه نیوز / سلیمی نمین: برخی گروه‌های اصولگرا قبح تک روی را شکسته‌اند

کد خبر: 1262360

سلیمی نمین در واکنش به عملکرد برخی گروه های اصولگرایی گفت: این وضعیت ناشی از خودبزرگ‌بینی برخی گروه‌هاست. آنها قبح برخی تک‌روی‌ها را شکسته‌اند و این خطری جدی است.

نامه نیوز / سلیمی نمین: برخی گروه‌های اصولگرا قبح تک روی را شکسته‌اند

گروه سیاست سایت بفردا - هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم، اصولگرایان ضرورت رسیدن به وحدت را در خود بیش از پیش احساس می‌کنند. اینکه بتوانند با وحدتی یکپارچه اولا لیستی واحد ارائه دهند، ثانیا با این کار مانع از پراکندگی سبد رأی‌شان شوند و در نهایت جلوی پیش‌روی رقیب انتخاباتی خود یعنی اصلاح‌طلبان را بگیرند. حالا پرسش آن است زمینه تحقق چنین شرایطی را چگونه می‌توان فراهم کرد؟

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «به مسئله انتخابات هر نگاهی داشته باشیم، حتما وحدت نشان از تعقل‌گرایی و احترام به کار جمعی است. به همین دلیل هم تأثیر مستقیم در انگیزه‌بخشی به رأی‌دهندگان دارد. اگر رأی‌دهندگان احساس کنند در یک روند سیاسی هر کسی ساز خود را می‌زند، تصور می‌کنند آنها انگیزه خالصی برای خدمتگزاری ندارند و مسائل خودشان برایشان اهمیت دارد؛ بنابراین بی‌انگیزه می‌شوند. اگر واقعا به مشارکت اهمیت قائل هستیم و مشارکت را بحثی کلیدی در انتخابات می‌دانیم طبیعتا خارج‌کردن طرفداران از سردرگمی و جلوگیری از بی‌انگیزگی یکی از شاخص‌های مهم است».

او ادامه داد: «متأسفانه برخی از گروه‌ها مبدع شرایطی هستند که هر کسی از مادرش قهر می‌کند، می‌آید و لیست می‌دهد؛ مثلا تحت عنوان عدالت‌خوایی یا دیگر عناوین لیست می‌دهند که این وضعیت ناشی از خودبزرگ‌بینی برخی گروه‌هاست. آنها قبح برخی تک‌روی‌ها را شکسته‌اند و این خطری جدی است. مثلا آقای محصولی اخیرا از معیارها سخن می‌گوید. او اصلا در جایگاهی نیست که معیار تعیین کند. او اگر معیار تعیین‌ نکند، اتفاقا گرایش‌ مردم به معیارها بیشتر خواهد بود و واقعا بهتر است که اینها دم از ترویج معیارها نزند».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «اینها نمی‌خواهد دیگران متوجه شوند که این دست‌حرف‌ها برای قدرت‌طلبی است. بعضی گروه‌ها پشت شعارهای زیبا پنهان می‌شوند. بیایند صادقانه بگویند ما هم یک گروهی هستیم که می‌خواهیم کرسی‌های مجلس را به دست آوریم و پشت شعارها خود را پنهان نکنند. همه باید مخاطبان خود را از سردرگمی دربیاروند. اینکه هر کسی ساز خودش را بزند، باعث بی‌انگیزگی در رأی‌دهندگان می‌شود. حالا این تفرق را با هر نامی پیش بگیرند، نتیجه یکی است».

او تصریح کرد: «حتی ما باید برای اصلاح‌طلبان هم آرزو کنیم به وحدت برسند و مخاطبان خود را از سرگردانی بیرون آورند و در انتخابات به صورت گسترده شرکت کنند. اگر به منافع ملی پایبند هستیم و منافع ملی را درک می‌کنیم، باید وحدت را برای همه بخواهیم. باید به همه توصیه کنیم که وحدت باعث می‌شود جامعه از دلگرم به انتخابات شود و به سمت شادابی سیاسی حرکت کند. حتی من باور دارم وحدت نباید یک تاکتیک انتخاباتی برای رأی‌آوری باشد، وحدت استراتژی است. نباید این طور باشد که در موقع خطر به سمت وحدت برویم و باید بدانیم وحدت در هر شرایطی لازمه شادمانی سیاسی جامعه می‌شود. وقتی جامعه می‌بیند افرادی که نامزد انتخابات مجلس هستند تفرق دارند و هر کسی ساز خود را می‌زند، انگیزه‌اش برای شرکت در انتخابات کاهش می‌یابد. فارغ از اینکه رقیب چه وضعیتی دارد باید همه اصولگرایان بکوشند به شادابی پایگاه رأی کمک کنند».

سلیمی‌نمین در پایان گفت: «حتما اصولگرایان می‌توانند به وحدت یکپارچه برسند البته مشروط به اینکه از خودبزرگ‌بینی‌ها دست بردارند. رسیدن به وحدت سخت نیست در صورتی که از خودمحوری‌ها بگذرند. باید قاعده‌مندی‌ها را بر خودمان برتری دهیم. حکومت‌داری هم غیر از قاعده‌مندی نیست اما همه اینها در حالی است که متأسفانه برخی گروه‌های اصولگرایی در پوشش‌های مختلف، هوای نفس خود را پشت شعارها پنهان می‌کنند».

 

منبع: نامه نیوز

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها