قدردانی سرلشکر باقری از دیپلماسی بشردوستانه هلال‌احمر در غزه

کد خبر: 1262450

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور از دیپلماسی بشردوستانه هلال‌احمر در غزه تشکر کرد.

قدردانی سرلشکر باقری از دیپلماسی بشردوستانه هلال‌احمر در غزه

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور از دیپلماسی بشردوستانه هلال‌احمر در غزه تشکر کرد.

سرلشکر باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در دیداری که پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال‌احمر داشت، تاکید کرد: دیپلماسی بشردوستانه هلال‌احمر ایران و ارائه خدمات ارزشمند این جمعیت در عملیات‌های امدادی داخلی و بین‌المللی شایسته تقدیر است.

وی همچنین از رایزنی‌ها و پیگیری هلال‌احمر ایران برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال کمک‌ها به مردم غزه قدردانی کرد.

کولیوند، رییس جمعیت هلال‌احمر نیز در ابتدای این دیدار، عملیات‌های امدادی جمعیت و عملکرد هلال‌احمر در ۲ سال اخیر را تشریح کرد.

کولیوند با اشاره به خدمات رسانی هلال‌احمر در زلزله ترکیه و سوریه که همزمان با عملیات داخلی امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی انجام شد، گفت: هلال‌احمر ایران از اولین کشورهای کمک‌کننده به همسایگان زلزله‌زده بود و در دیگر حوادث بین‌المللی نیز آنچه در توان داشته، ارائه کرده است. کمک به سیل و زلزله‌زدگان افغانستان، سیل‌زدگان در لیبی و … از جمله این امدادرسانی‌ها بود.

رییس جمعیت هلال‌احمر در ادامه، به رایزنی‌ها و تلاش‌های انجام شده از سوی هلال‌احمر ایران برای رساندن کمک‌های مردم به مردم جنگ زده و بی پناه فلسطین، اشاره و تاکید کرد: ما علاوه بر اعلام شماره حساب‌های مردمی و جمع‌آوری و تأمین ۱۰ هزار تن اقلام غذایی و دارویی مورد نیاز مردم غزه، برای برپایی سه بیمارستان صحرایی در گذرگاه رفح با هدف درمان مجروحان جنگی نیز اعلام آمادگی کرده‌ایم اما با توجه به پیچیدگی اوضاع در نوار غزه، هنوز موفق به گرفتن مجوز در این خصوص نشده‌ایم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها