نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی در سال آینده چقدر؟

کد خبر: 1262981

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه نرخ ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی را ۲۸هزار و ۵۰۰ اعلام کرده است، گفت: در لایحه پیشنهادی دولت هیچ اشاره‌ای به افزایش نرخ حامل‌های انرژی نشده است.

نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی در سال آینده چقدر؟

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق (مجلس شورای اسلامی) لایحه بودجه 1403 کل کشور با اشاره به جزئیات بررسی لایحه اصلاح‌شده توسط دولت در کمیسیون متبوعش گفت: ما امروز در دو نوبت عصر و شب؛ لایحه پیشنهادی ارسال‌شده از سوی دولت را بررسی می‌کنیم و در پایان نشست نیز کلیات لایحه بودجه را به رأی خواهیم گذاشت.

وی افزود: صبح فردا در نشست علنی مجلس بار دیگر کلیات بودجه با همان فرآیند هفته گذشته بررسی خواهد شد و 5 موافق و 5 مخالف نظرات خود را درباره لایحه اصلاح‌شده بیان می‌کنند و در نهایت نیز رأی‌گیری در صحن انجام می‌شود.

زارع با بیان اینکه اصلاحات مدنظر مجلس در لایحه پیشنهادی دولت تقریباً اعمال شده است، گفت: دولت در لایحه اصلاحی خود منابع مورد نیاز برای اعمال متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را از محل افزایش یک‌درصدی مالیات بر ارزش افزوده دیده است، همچنین دولت در لایحه خود 120 هزار میلیارد تومان منابع برای خرید تضمینی گندم با قیمت 19 هزار و 500 در نظر گرفته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1403 خاطرنشان کرد: در لایحه پیشنهادی دولت هیچ اشاره‌ای به تغییر قیمت حامل‌های انرژی نشده است، اما با این حال دولت براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها این اختیار را دارد که قیمت حامل‌های انرژی را در صورت صلاحدید افزایش دهد.

وی با اشاره به نرخ تسعیر ارز در لایحه بودجه 1403 گفت: دولت در لایحه خود برای تأمین کالاهای اساسی 15 میلیارد دلار ارز ترجیحی با نرخ 28 هزار و 500 تومان در نظر گرفته است، البته به‌روی برخی کالاها ممکن است این نرخ کمی بالاتر باشد اما با این حال آن 10 قلم کالای اساسی با نرخ ترجیحی 28 هزار و 500 تومان تأمین خواهد شد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها