مکالمه تلفنی روسای‌جمهور ایران و ترکمنستان:

تأکید رئیسی بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه

کد خبر: 1263105

رئیسی در گفت‌وگو با همتای ترکمنستانی خود بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه تاکید کرد.

تأکید رئیسی بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه

رئیسی در گفت‌وگو با همتای ترکمنستانی خود بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه تاکید کرد.

سید ابراهیم رئیسی شامگاه سه‌شنبه در گفتگوی تلفنی با آقای «سردار بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان، ضمن ابراز رضایت از رشد قابل توجه روابط دو کشور در سال‌های اخیر، به ویژه افزایش حجم تجارت فیمابین، بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات مهم نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در زمینه انرژی، حمل و نقل و ترانزیت تاکید کرد.

رئیسی ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری میان دو کشور در حوزه برق و گاز، بر توسعه همکاری‌های تهران– عشق‌آباد در بخش حمل و نقل و ترانزیت با بهره‌گیری از ظرفیت بنادر جنوبی ایران از جمله بندرعباس و بندرچابهار نیز تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به پیشینه و سابقه تاریخی و تمدنی دو کشور و فراهم بودن زمینه ارتقای بیشتر تعاملات فرهنگی دو ملت، از آمادگی ایران برای برگزاری برنامه مشترک فرهنگی با ترکمنستان و بزرگداشت چهره‌ها و شخصیت‌های مشترک فرهنگی خبر داد.

رئیسی در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه امروز آنچه از ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی و آمریکا بر مردم مظلوم غزه وارد می‌شود، همه مسلمانان جهان، بلکه همه مردم جهان را عمیقاً متأثر و خشمگین کرده است،‌ دفاع از مظلوم و خروش علیه ظالمان را از آموزه‌های متعالی مکتب اسلام و جلوگاه انسانیت دانست  و بر ضرورت به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه تاکید کرد.

  «سردار بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین تقدیر از مشارکت فعال و مؤثر جمهوری اسلامی ایران در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی دو کشور و نمایشگاه‌های جانبی این نشست، بر آمادگی کشورش برای گسترش سطح همکاری‌ها و اجرای توافقات صورت گرفته در بخش انرژی، حمل و نقل، ‌ترانزیت و فرهنگی تاکید کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها