سردار حسن‌زاده : ۲۴ هزار شهید تهران، ستارگان درخشان هدایت برای پایتخت‌نشینان هستند

کد خبر: 1263137

فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه مکتب شهدا همان سبک زندگی اسلامی است، گفت: ولایتمداری، عدم انعطاف در برابر دشمن، مردمی بودن، تأکید بر رعایت موازین اسلامی و حفظ منافع ملی از ویژگی‌های بارز شهدای مجلس بود.

سردار حسن‌زاده : ۲۴ هزار شهید تهران، ستارگان درخشان هدایت برای پایتخت‌نشینان هستند

سردار سرتیپ پاسدار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران در نخستین یادواره شهدای مجلس شورای اسلامی که ذیل کنگره ملی بزرگداشت 24 هزار شهید پایتخت، عصر امروز(سه شنبه، 28 آذر ماه) با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خانواده های این شهدا در صحن بهارستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشور به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی، گفت: ما 47 نماینده شهید، 47 شهید یگان حفاظت مجلس و 13 شهید از کارکنان مجلس داریم که امروز در این مراسم یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.

سردار حسن زاده با بیان اینکه کنگره ملی 24 هزار شهید پایتخت از سال 1400 کار خود را با 28 کمیته آغاز کرد، گفت: از ویژگی های خاص کنگره شهدای تهران، تنوع بسیار ارزشمندی است که در اقشار مختلف شهدای آن وجود دارد و تعداد قابل توجهی شهید از هر قشری داریم؛ در یک کلام در ترکیب شهدای پایتخت کشور از رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر، نماینده مجلس، رئیس قوه قضائیه، دانشمند، روحانی، کسبه، معلم، دانشجو، دانش آموز گرفته تا طفل چند روزه که در آغوش مادر به دلیل خباثت منافقین ترور شد و به شهادت رسید را می بینیم.

فرمانده سپاه تهران با اشاره به ویژگی های شهدای تهران که در خیابان های تهران به شهادت رسیدند، عنوان کرد: تعداد هزار و 333 نفر از شهدا از عزیزانی بودند که در کف خیابان های تهران به شهادت رسیدند؛ در 603 نقطه تهران مشهد شهدا داریم و از 24 هزار شهید تهران، 5 هزار و 600 شهید دانش آموز و نوجوان داریم؛ در مدرسه سلمان فارسی واقع در منطقه 17، بالغ بر 150 شهید دانش آموز داشته و در قشر ادیان توحیدی 150 شهید از پایتخت داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته های کنگره ملی شهدا، برنامه های خود را در فهرستی بالغ بر 15 عنوان برگزار کردند، تصریح کرد: یاد و خاطره شهدای محلی در 5 هزار یاداوره و شهدای منطقه ای در 150 یادواره و شهدای اقشار 55 یادواره گرامی داشته شد که امروز شاهد یکی از این یادواره ها هستیم.

سردار حسن زاده در ادامه با اشاره به برخی از فعالیت های کمیته های این کنگره، یادآور شد: در کمیته تألیف و نشر این کنگره از بالغ بر صد عنوان کتاب رونمایی شده که تا اجلاسیه پایانی این کنگره که از دوم تا 12 بهمن ماه برگزار می شود، این تعداد را به 200 عنوان خواهیم رساند.

فرمانده سپاه تهران ادامه داد: کمیته تولیدات هنری، فرهنگی و رسانه ای این کنگره نیز توانست سریال 30 قسمتی همپای صاعقه را در دستور کار تولید قرار دهد همچنین ساخت و تولید 7 فیلم سینمایی از شهدای شاخص در دستور کار این کمیته است که تا پایان سال از دو فیلم رونمایی می شود. تولیدات هنری دیگری نیز از جمله ساخت مستندات مختلف را در دستور کار این کمیته داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه در جریان برگزاری برنامه ها و فعالیت های متعدد و متنوع در تهران، دهه شهدایی را که از دوم تا 12 بهمن ماه نامگذاری شده است، در تهران خواهیم داشت، اذعان داشت: برنامه های این کنگره که با محوریت دانش آموزان و نوجوانان است آغاز شده و هم‌عهدی آنها با شهدا را خواهیم داشت همچنین برپایی برنامه اعتکاف 24 هزار دانش آموز به نیت 24 هزار شهید پایتخت را در دهه شهدایی در دستور کار داریم.

سردار حسن زاده در ادامه با اشاره به در دستور کار بودن غرس 24 هزار نهال به یاد 24 هزار شهید پایتخت و برگزاری یادواره های خاص در این دهه، گفت: برگزاری یادواره هایی همچون یادواره شهدای روحانی، دانش آموز و ادیان توحیدی را پیش بینی کرده ایم و اجلاسیه پایانی این کنگره در 12 بهمن ماه با حضور خانواده معزز شهدا در تهران برگزار می شود.

فرمانده سپاه تهران همچنین با بیان اینکه کنگره ملی 24 هزار شهید پایتخت با شورای سیاستگذاری، به ریاست استاندار و دبیرخانه این کنگره بعد از اجلاسیه کار خود را برای تأمین اهداف تعیین شده ادامه خواهد داد، عنوان کرد: ادامه کار کنگره برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا همچنین ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه با بیان اینکه شهدای اقشار مختلف پایتخت ستارگان درخشان هدایت برای همه مردم، به ویژه قشر خود هستند، یادآور شد: اگر معلم هایی را داریم که در جبهه ها حضور یافته و عملا نشان دادند چگونه می توان در عرصه جهاد حضور یافت، اگر پزشکانی را داریم که در میدان جهاد به شهادت رسیدند و نمایندگانی را داریم که شهید شده اند به این معنا است که امروز در تمام اقشار خود شهدای عزیزی را داریم که اسطوره و الگو بوده و ستارگان هدایت برای تمامی ما هستند.

سردار حسن زاده در ادامه با تأکید بر اینکه مکتب شهدا همان سبک زندگی است که از آن تحت عنوان سبک زندگی اسلامی یاد می کنیم، اظهار داشت: اگر بخواهیم ویژگی شهدای مجلس شورای اسلامی را در چند جمله وصف کنیم که چراغ مسیر ما شود باید بگوییم آنها در وهله اول ولایتمدار بودند و اگر در بیانات، رفتار و عمل آنها دقت کنیم این ولایتمداری را می بینیم. عدم انعطاف در برابر دشمن، مردمی بودن، تأکید بر رعایت موازین اسلامی و حفظ منافع ملی نیز از دیگر ویژگی های بارز آنها بود.

وی ادامه داد: آنهایی که به وظایف خود آگاهی دارند در هر مقطعی در آن نقطه ای حضور دارند که انقلاب اسلامی به آن نیاز دارد و این همان نقطه است که رهبری درباره آن فرموده اند باید عمل به موقع انقلابی داشت. این شهدا نشان دادند که فریاد خروشان ملت در مقابل دشمن، ضد انقلاب و منافقین بوده و صدای مردم و گوش شنوای حاکمیت برای شنیدن دغدغه های مردم عزیز کشور هستند.

فرمانده سپاه تهران در پایان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار نمایندگان مجلس با ایشان، این مجلس را مجلس انقلابی خواندند، خاطرنشان کرد: اینکه امروز این یادواره برای نخستین بار در صحن مجلس برگزار شد به دلیل حمایت های رئیس مجلس و همکاران وی بوده است. امیدواریم خداوند توفیق شناخت مسیر شهدا را به ما بدهد تا در این مسیر عاقبت به خیر شویم./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها