سرلشکر سلامی: مردم نگران ائتلاف دنیا علیه ایران نباشند

کد خبر: 1263422

فرمانده سپاه پاسداران با بیان این که هرچه ائتلاف دنیا علیه ما بیشتر شود ایمان، استحکام و ثبات قدم ما نیز بیشتر خواهد شد گفت: همه دنیا علیه شما ائتلاف کرده و نگران باشید اما ثبات قدم و استواری و ایمان ما بیشتر می‌شود.

سرلشکر سلامی: مردم نگران ائتلاف دنیا علیه ایران نباشند

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، صبح امروز، پنجشنبه در اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم سپاه پاسداران که در مجتمع فرهنگی امامت در حال برگزاری است، اظهارداشت: سپاه سیمای زمینی بسیاری از آیات الهی است و سرشت و ذات خلقتش براساس تقواست که در سپاه یک حقیقت جاری است و باید هم این گونه باشد.

وی افزود: قرآن باید ما پاسداران را به این سمت، سوق دهد و متمایل کند که اعمال و رفتارمان مصداق آیات این کتاب باشد. خانه های پاسداران نیز باید تجلی گاه آیات الهی باشد، مطابق آموزه های دینی خانه های مسلمانان با ذکر قرآن رفعت یافته و مردانی که در این خانه ها هستند، تجارت، آنها را از یاد خدا باز نمی دارد و اینها باید خصوصیت نیروهای سپاه باشد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: واقعا سپاه بابی از ابواب جنت است چرا که میدان جهاد است که به روی بندگان خاص خدا باز می شود و این تصویر یک نهاد جهادی و در شان این نهاد الهی است. در قرآن کریم آیات بسیاری وجود دارد که منعکس کننده یک نهاد جهادی در تراز انقلاب اسلامی است و معراج شهیدان والا مقامی است که به عرش پر کشیدند.

سردار سلامی با بیان این که هرچه ائتلاف دنیا علیه ما بیشتر شود ایمان، استحکام و ثبات قدم ما نیز بیشتر خواهد شد گفت: همه دنیا علیه شما ائتلاف کرده و نگران باشید اما ثبات قدم و استواری و ایمان ما بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به آیاتی از سوره حشر عنوان کرد: هم اکنون در دل صهیونیست‌ها رعب و وحشت افتاده است، آنها الان خانه‌های مردم مظلوم غزه را خراب می‌کنند اما بعد مجبور خواهند شد خانه‌های خود را خراب کنند چرا که سران آنها بی‌حکمت هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:ما باید بازتاب دهنده آیات قرآن باشیم و سپاه باید در مقابل مردم متواضع و نرمخو باشد و خود را پایین دست ببیند و در مقابل دشمنان و کفار مستحکم و مقاوم باشد.

وی ادامه داد: سپاه می‌خواهد مروج معرفت ایمان، اعتقاد و فرهنگ اسلامی در جهان باشد و نقطه کانونی ترویج قرآن در جامعه رهبر معظم انقلاب هستند که با تاکید و تمرکزی که روی این مسأله دارند جامعه را هدایت می‌کنند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد:امیدوارم جمعیت شرکت کنندگان در این آیین و در این مسیر حرکتی رو به جلو داشته باشند. از این که نیروهای وظیفه‌ را در بین چهره های قرآنی می بینم، خوشحالم. کسی که در این سن در مسیر قرآن و ائمه اطهار باشد، عاقبت بخیر خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با استناد به آیه‌ دوم از سوره حشر گفت: در این آیه آمده که گمان نمی‌کردید که بیرون روند و خودشان گمان داشتند که دژهایشان در برابر خدا مانع آنها خواهد بود ولی خدا از آنجایى که تصور نمی‌کردند در دلهایشان بیم افکند [به طورى که] خود به دست ‌خود و دست مؤمنان، خانه ‌هاى خود را خراب میکردند. این وعده خداست و خداوند صهیونیست‌ها را از جایی عذاب می‌کند که فکرش را نمی‌کردند. بر اساس وعده الهی دشمنان به زودی شکست خواهند خورد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها