دیدار سفیر ایران با معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان

کد خبر: 1263498

در دیدار امروز سفیر ایران با معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان آخرین روند مناسبات ۲ کشور، اوضاع قفقاز و پروژه‌های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدار سفیر ایران با معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان  سیدعباس موسوی صبح امروز (پنجشنبه) با معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان «سامیر شریف اف» دیدار و گفت‌وگو کرد.

مرور آخرین تحولات روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و ... تحولات منطقه قفقاز و تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، اشکال مختلف همکاری‌های منطقه‌ای در قفقاز، سازوکار مشورت‌های سیاسی منظم، نهایی سازی پروژه‌های مشترک در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل، مسائل بانکی و کنسولی از دیگر محورهای گفت‌‌وگو در این دیدار بود.

۱۴ آذر ماه سالجاری و در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای سالحی دریای خزر در مسکو، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان حسین امیرعبداللهیان و جیحون بایراموف دیدار و درباره مناسبات دوجانبه گفت‌وگو کرده بودند. امیرعبداللهیان در آن ملاقات، دیدار اخیر روسای جمهور ۲ کشور را نقطه عطف جدیدی در روابط دوجانبه خواند و گفت که همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف در مسیر خوب خود به پیش می‌رود

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها