ادعای‌های آمریکا و انگلیس علیه ایران

کد خبر: 1263812

«دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس: ما باید پیام روشنی به ایران بفرستیم مبنی بر اینکه حملات به کشتی‌ها را تحمل نخواهیم کرد.

ادعای‌های آمریکا و انگلیس علیه ایران

وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که پهپادی که به یک کشتی حامل مواد شیمیایی در نزدیکی اقیانوس هند اصابت کرده بود، منشأ ایرانی دارد.

«دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس: ما باید پیام روشنی به ایران بفرستیم مبنی بر اینکه حملات به کشتی‌ها را تحمل نخواهیم کرد.

وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه ایران را به انجام «فعالیت‌های مخرب» در بریتانیا و منطقه غرب آسیا متهم کرد.

 «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس بامداد یکشنبه ایران را به انجام «فعالیت‌های مخرب» در بریتانیا و منطقه غرب آسیا متهم کرد.

کامرون در مصاحبه با روزنامه «تلگراف» تهدید کرد: «ما باید با متحدان همکاری کنیم تا مجموعه‌ای از اقدامات بازدارنده علیه تهران را ایجاد کنیم».

وی با بیان اینکه انگلیس نگران حملات ارتش یمن به کشتی‌های صهیونیستی است، مدعی شد: «باید پیام روشنی به ایران ارسال شود که حملات به کشتی‌ها تحمل نخواهد شد».

طبق این گزارش، وزیر خارجه انگلیس در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود همچنین افزود: «حماس، حوثی‌ها و حزب‌الله عوامل ایران هستند و ثبات را در سراسر جهان تضعیف می‌کنند».

پیش از این نیز نماینده انگلیس در نشست شورای امنیت ادعا کرده بود که ایران از طریق فعالیت‌های بی ثبات کننده و حمایت از گروه‌های نیابتی از جمله حماس، حزب الله و جهاد اسلامی، تهدیدی علیه منطقه به‌شمار می‌رود.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن رد ادعاهای مقامات انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات انجام‌شده در دریای سرخ، بار دیگر اعلام کرد گروه‌های مقاومت از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها