پاسخ تلفنی وزیر کشور به مطالبات مردمی

کد خبر: 1263910

وزیر کشور در جلسه پاسخگویی برخط به مطالبات مردمی حضور یافت.

پاسخ تلفنی وزیر کشور به مطالبات مردمی

احمد وحیدی در جلسه پاسخگویی برخط به مطالبات مردمی که در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری برگزار شد، با سپاسگزاری از برگزاری این نشست ها، اظهار کرد: امیدواریم رابطه  دولت و مردم با برگزاری این جلسات تقویت شود. دولت مردمی باید حرف مردم را بشنود و از ایده های آنها در تصمیم سازی استفاده کند.

وی ادامه داد: امسال برگزاری انتخابات را در پیش داریم که بحث انتخابات، آزمون مهمی است که امیدواریم به نتایج دشمن کورکن دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به مخاطبی در خصوص مشکلات شرکت‌های نفتی و سوختی غیردولتی در خصوص رفع تعهدات ارزی و  تعطیلی برخی شرکت‌ها و بیکاری کارکنان ،گفت: لیست شرکت‌های خود را برای من بفرستید. موضوع ابتدا به ساکن به ما برنمی گردد اما پیگیری می کنیم تا مشکلات حل شود.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به یکی از دهیاران یکی از روستاهای شهر بانه بابت مشکلات ایجاد شده بابت بدهکاری به شرکت های پیمانکار در روستاها، گفت: شما مشکلات را به فرماندار و استاندار منتقل کنید. من هم موضوع را از مرکز پیگیری می کنم.

وحیدی در پاسخ به خواسته یکی از اعضای شورای شهرستان گراش درباره تعیین تکلیف محدوده جغرافیایی گراش و لار و ایجاد کمربندی این شهرستان، اظهار کرد: این مورد تعیین محدوده جغرافیایی را پیگیری می کنیم ولی این مشکل مهم مردم نیست اختلاف سر یک خیابان است. حل این مشکل را پیگیری می کنم.

وزیر کشور یکی از اعضای شورای روستای یکی روستاهای دزفول درباره مشکلات این روستاها گفت: اگر از دهیار ناراصی هستید، شورای روستا او را تغییر دهد. این فرد را خودتان انتخاب کردید. من هم خطاب به استاندار می نویسم که به سایر مشکلات روستاها رسیدگی کنند.

در ادامه یک راننده تاکسی ون همدان مشکلات این رانندگان از جمله مستهلک شدن این ون ها را شرح داد و وحیدی پاسخ داد: ماشین اسقاط شده شما خریده می شود و پول اولیه شما از این راه تهیه می شود و وام با اقساط بلندمدت و بدون بهره هم دریافت خواهید کرد و صاحب تاکسی نو خواهید شد.

یکی از مخاطبین از استان سیستان و بلوچستان درباره مدارک جعلی برخی اتباع افغانستانی یا استفاده از شناسنامه های افراد فوت شده توسط این اتباع گزارشی داد که وحیدی گفت: حرف شما درست است و برخی جعل مدارک داشته ایم و برخی شناسنامه های جعلی استفاده کرده اند که مقابله با آن در دستور کار ما قرار دارد. شما هم لیست افراد را اگر دارید به استانداری و ثبت احوال در استان بدهید.

وحیدی درباره مشکلات کمبود جایگاه بنزین در زاهدان اظهار کرد: مجوز ایجاد جایگاه جدید را باید پالایش و پخش بدهد که ما هم پیگیری می کنیم تا این مشکل حل شود.

وی همچنین  پس از شنیدن مشکلات مخاطبان از جمله عدم پرداخت فوق العاده ویژه برای آتش نشانان، مشکل آب گرفتگی بندرماهشهر، مشکل اسکله بندر ریگ و  حریم کمالشهر قول پیگیری داد.

حجت السلام احمدصالحی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری هم در این نشست درباره بیانات اخیر رهبری درباره انتخابات گفت: وزارت کشور به عنوان یکی از دستگاه های دست اندر کار در امر انتخابات شرایطی را مهیا می کند که مردم با آرامش و در کمال امنیت در  انتخابات شرکت کنند و گزینه های مطرح خود را برگزینند. معتقدیم انتخابات صحنه مهمی از مشارکت مردم در اداره امور کشور است.

وی گفت: وزارت کشور در سطح گسترده ای از انتظارات و مطالبات را در برابر خود دارد چرا که از موضوعات سیاسی و اجتماعی گرفته تا مسایل اقتصادی  و امنیتی همگی به نوعی با این وزارتخانه ارتباط دارد و مردم نسبت به عملکرد این وزارتخانه چشم امید فراوانی دارد.

وی افزود: وزارت کشور با توجه به شرارت وتوطئه‌هایی که علیه امنیت کشور وجود دارد، مسئولیت خطیری دارد که امیدواریم بیش از پیش در این عرصه موفق عمل کند چنانکه به امید و آرامش بیشتر مردم منجر شود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها