ورود برخی اموال دولتی به چرخه عرضه فروش

کد خبر: 1263939

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه تعداد قابل توجه‌ای از اموال مازاد دولتی شناسایی شده است، گفت: این اموال وارد عرضه و فروش در قالب بورس کالا، مزایده عمومی و فراخوان عمومی شده است.

ورود برخی اموال دولتی به چرخه عرضه فروش

وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه تعداد قابل توجه‌ای از اموال مازاد دولتی شناسایی شده است، گفت: این اموال وارد عرضه و فروش در قالب بورس کالا، مزایده عمومی و فراخوان عمومی شده است.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی‌، در خصوص ارزیابی خود پیرو اقدامات در راستای «مولدسازی دارایی‌های دولت»،گفت: تصمیم‌گیری درباره آئین نامه هیأت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت یکی از مهمترین تصمیماتی است که سه قوه در مورد اجرایی شدن چند قانون بر زمین مانده سال‌های گذشته، اتخاذ کردند.

«دبیر هیأت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت» با بیان اینکه از سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ دولت‌ها براساس احکام بودجه مکلف بودند اعداد بالایی از دارایی‌های مازاد خود را به فروش برسانند و صرف پروژه‌های عمرانی کنند، تصریح کرد: با این حال این موضوع با مقاومت شدید دستگاه‌ها عملیاتی نمی‌شد و اعداد بسیار ناچیزی در حد ۳۰۰ الی ۶۰۰ و یا نهایتاً ۱,۰۰۰ میلیارد تومان منابع در این بخش محقق می‌شد لذا برای اینکه این مانع و این مقاومت شکسته شود، شورای عالی هماهنگی سران سه قوه متنی را مصوب کردند که پیرو این متن به یک هیأت متشکل از رئیس قوه قضائیه، نماینده رئیس مجلس، معاون اول دولت، وزیر اقتصاد، کشور، راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه اجازه می‌داد تا موضوع مولدسازی دارایی‌های دولت را حل و فصل کنند.

وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: این آئین نامه نهایتاً در ششم فروردین ۱۴۰۲ در شورای عالی سران سه قوه مصوب و روز ۱۵ فروردین رسماً برای اجرا، ابلاغ شد.

تعداد قابل توجه‌ای از اموال مازاد دولتی در استان‌ها شناسایی شده است

«دبیر هیأت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت» با اشاره به عملکرد این هیأت تا آذرماه سال جاری بیان کرد: عملکرد این هیأت حاکی از آن است که تعداد قابل توجه‌ای اموال مازاد در استان‌ها شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه این اموال را نه فقط مقامات استانی بلکه مقاماتِ وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی آنها را تأیید کرده‌اند، اظهار کرد: در ادامه این اموال به سمت ارزش افزایی بهتر حرکت داده شده است. همچنین برخی از این اموال وارد مرحله قیمت گذاری کارشناسی رسمی دادگستری شده و برخی از آنها نیز وارد عرضه و فروش چه در قالب بورس کالا و چه در قالب مزایده عمومی و فراخوان عمومی شده است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی تصریح کرد: امیدواریم در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۲ و به ویژه در سال ۱۴۰۳ که دومین سال مولدسازی دارایی‌های دولت است، این موارد به ثمر و نتیجه رسیده و ما بتوانیم بخش قابل توجه‌ای از کسری بودجه عمرانی دولت را از این طریق تأمین کنیم./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها