دیدار سرپرست وزارت خارجه افغانستان با امیرعبداللهیان در تهران +عکس

کد خبر: 1263962

سرپرست وزارت خارجه افغانستان که به تهران سفر کرده امروز با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 دیدار سرپرست وزارت خارجه افغانستان با امیرعبداللهیان در تهران +عکس

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان که به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین در تهران حضور دارد، امروز (یکشنبه) سوم دی ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نظر می‌رسد موضوعات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای از جمله اوضاع فلسطین از جمله مباحث مورد گفت‌وگو در این دیدار بوده است.

امیرخان متقی

امیرعبداللهیان و متقی ۱۶ مهر ماه و یک روز بعد از عملیات طوفان الاقصی تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. در این تماس تلفنی درباره اوضاع غزه رایزنی کردند.

امیرخان متقی روز گذشته طی سخنانی در کنفرانس بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین، مسأله فلسطین را موضوعی عربی، انسانی و اسلامی خواند و گفت که هیچ انسان آزاده‌ای نمی‌تواند نظاره‌گر جنایات رژیم صهیونیستی باشد.

وزیر خارجه هیأت حاکمه سرپرستی موقت افغانستان عنوان کرد: امارت اسلامی افغانستان از کشورهای تاثیرگذار جهان می‌خواهد اقداماتی را در توقف این جنایات صورت دهد.ابتکار ایران قابل ستایش است ولی لازم است کشورهای بیشتری در منطقه دست به کار شوند تا جلوی کشتار مردم فلسطین گرفته شود.

 حسین امیرعبداللهیان چهارم شهریور ماه سالجاری نیز در تماس تلفنی با «امیرخان متقی» درباره مسائل فیمابین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرده بود.

وزیر امور خارجه ایران و سرپرست وزارت خارجه افغانستان فروردین سالجاری نیز در حاشیه چهارمین نشست همسایگان افغانستان در سمرقند ازبکستان با یکدیگر دیدار کردند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها