رایزنی معاون وزیر خارجه ترکیه با مهدی صفری

کد خبر: 1264018

در دیدار معاون وزیر خارجه ترکیه با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران درباره همکاری‌های پولی و بانکی، ترانزیت، همکاری در حوزه انرژی و رفع موانع ارتقای حجم تجارت بین 2 کشور گفت‌وگو شد.

 رایزنی معاون وزیر خارجه ترکیه با مهدی صفری

«احمد ییلدیز» معاون وزیر خارجه ترکیه که برای برگزاری دور جدید مشورت‌های سیاسی ایران و ترکیه و شرکت در کنفرانس بین‌المللی فلسطین به تهران سفر کرده، با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، معاونان وزرای خارجه دو کشور با اشاره به اراده جدی مقامات عالی برای گسترش روابط اقتصادی فیمابین و هدفگذاری ارتقای حجم تجارت به ۳۰ میلیارد دلار در سال، طیف گسترده‌ای از موضوعات را در زمینه همکاری‌های پولی- بانکی، گمرکی، ترانزیت و حمل و نقل، توسعه تجارت مرزی و رفع موانع ارتقای حجم تجارت، همکاری در زمینه انرژی، گاز و برق و سرمایه گذاری‌های مشترک مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران در این دیدار با اشاره به مشکلات موجود در تردد کامیون‌ها در مرز بازرگان -گوربولاغ افزود: لازم است مدیران پایانه‌های دو طرف با دیدارهای مستمر  تدابیر لازم را برای تسریع در اتمام فعالیت‌های عمرانی و پیش بینی اقدامات جایگزین برای تردد کامیون‌ها در طول دوره بازسازی اتخاذ کنند تا مشکلات به وجود آمده تقلیل یابد.

مهدی صفری همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران و ترکیه، نقش مکمل و نیاز متقابل دو کشور در زمینه ترانزیت و حمل و نقل، بر ضرورت همکاری‌های بیشتر بین وزارت خانه‌های ذیربط تأکید کرد.

احمد ییلدیز معاون وزیر خارجه ترکیه نیز با توجه به اهمیت همکاری‌های بیشتر وزارتخانه‌های تخصصی دو کشور ، برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت خوبی برای طرح و پیگیری موانع موجود و جستجوی راه‌حل‌ها توصیف و راهبری وزارت خارجه‌های دو کشور و تشویق نهادهای تخصصی برای همکاری سازنده را مهم ارزیابی کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها