ارتش اسرائیل به سربالایی افتاد مشاجرات صهیونیست‌ها شدت گرفت

کد خبر: 1264033

در حالی که تلفات نظامی و خسارت‌های اقتصادی اسرائیل به خاطر جنگ غزه رو به افزایش است، اختلافات در کابینه نتانیاهو رو به شدت گذاشت.

ارتش اسرائیل به سربالایی افتاد مشاجرات صهیونیست‌ها شدت گرفت

در حالی که تلفات نظامی و خسارت‌های اقتصادی اسرائیل به خاطر جنگ غزه رو به افزایش است، اختلافات در کابینه نتانیاهو رو به شدت گذاشت.

به گزارش رادیو فرانسه به نقل از رسانه‌های صهیونیست، در روزهایی که کشته‌های نظامی اسرائیل رو به افزایش گذاشته، در جلسۀ یکشنبه هیئت دولت اسرائیل، بحث تندی میان نخست‌وزیر و برخی اعضای کابینه‌اش در گرفت.

در آغاز جلسه، نتانیاهو با اشاره به کشته شدن ۱۴ سرباز اسرائیلی طی دو روز گفت: «روزهای دشواری را در نبرد غزه از سرگذراندیم. جنگ برای ما بسیار گران تمام می‌شود اما چاره‌ای جز ادامۀ آن تا پیروزی نداریم.»

از نظر نتانیاهو پیروزی زمانی به دست خواهد آمد که «حماس نابود شود، گروگان‌ها به خانه بازگردند و غزه دیگر تهدیدی برای اسرائیل نباشد.»

اما «نیر برکات»، وزیر اقتصاد اسرائیل با ابراز نگرانی گفت: «ما سربازان خود را بیهوده به خطر می‌اندازیم.» او از روش کنونی جنگ انتقاد کرد و گفت: «کیفیت اصلی  رهبری در تحمل فشارهاست ولی متأسفانه دولت کنونی مقاومت نمی‌کند.» از نظر وزیر اقتصاد، فشارهای بین‌المللی بر اسرائیل برای توقف کشتار در غزه نباید هیچ تأثیری بر پیشبرد جنگ بگذارد. او گفت: «هیچ نوع معیار اخلاقی فرضی نمی‌تواند به خطر انداختن جان سربازها را توجیه کند. این نوع هدایت جنگ غیرمسئولانه است.»

ژنرال الیزیر تولدانو که به نمایندگی از ستاد کل ارتش در جلسۀ هیئت دولت شرکت داشت، گفت: «این جنگ ماه‌های زیادی ادامه خواهد داشت» و بنابراین عاقلانه است که اسرائیل «با احتیاط مهمات خود را مصرف کند.» بنیامین نتانیاهو نیز طولانی بودن جنگ را تأیید کرده است.

یادآور می‌شود دیروز در حالی که روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت از بحران خودکشی در میان سربازان اسرائیلی خبر داد، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد ارتش اسرائیل هنوز به کاهش توان حماس نزدیک نشده است. روزنامه معاریو هم خبر داده که معاون سابق رئیس کل ستاد ارتش اسرائیل با حمله به نتانیاهو گفته: «ادامه جنگ با وجود دولتی که در تعیین اهداف جنگ ناتوان است، محال است». همزمان بی‌بی‌سی می‌گوید اسرائیل در مردابی گرفتار شده که هیچ راه خروج ندارد؛ آن‌ها در این جنگ هیچ دستاوردی نداشتند و تاکنون حماس برنده این جنگ بوده است./کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها