مقامات اسرائیلی: پیروزی اسرائیل سرنگونی نتانیاهو خواهد بود

کد خبر: 1264491

هم رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی و هم «ژنرال اسحاق بریک» می‌گویند، محال است بتوان حماس را شکست داد و تا اینجای جنگ نیز پیروز نبرد، فلسطینی‌ها بوده‌اند نه صهیونیست‌ها.

مقامات اسرائیلی: پیروزی اسرائیل سرنگونی نتانیاهو خواهد بود

جنگ غزه در حال ورود به سومین ماه خود است و طبق گزارش‌هایی که خود صهیونیست‌ها منتشر می‌کنند، آنها به هیچ یک از اهداف اعلامی‌شان از این جنگ نرسیده‌اند. آزادی یکطرفه همه اُسرای صهیونیستی، نابودی حماس و اشغال کامل غزه، از جمله مهم‌ترین اهداف اعلامی صهیونیست‌ها از آغاز لشکرکشی به غزه است که هیچ یک محقق نشده و به رغم ریختن هزاران تن بمب و موشک بر سر مردم این باریکه هنوز شهرهای رژیم صهیونیستی از همین باریکه هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند!

از آن سو حماس به بسیاری از اهداف خود رسیده و طبق گزارش‌های رسمی، چیزی بالغ 5 هزار نظامی و افسر صهیونیست، از سرتیپ گرفته تا فرمانده گردان و سرباز، هدف قرار گرفته، کشته یا معلول شده‌اند. 750 خودروی زرهی صهیونیست‌ها نیز به طور کامل منهدم شده است. این خسارات و تلفات را بگذارید کنار خسارت 18 میلیارد دلاری این رژیم و این جمله سخنگوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی که گفته «بدون کمک‌های آمریکا دوام نمی‌آوردیم.»(نقل به مضمون). دیروز نیز ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد طی 24 ساعت گذشته، 43 نظامی‌اش مجروح شده‌اند. صهیونیست‌ها شمار تلفات خود را نیز قطره چکانی و بسیار کمتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند. خبرگزاری فارس در این باره نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید این 43 نفر بر اثر شلیک موشک ضد زره حزب‌الله و در منطقه الجلیل زخمی شده‌اند. حزب‌الله لبنان، مقاومت عراق، ارتش یمن در کنار مبارزان حماس و جهاد اسلامی با صهیونیست‌ها می‌جنگند. حماس در حال حاضر با استفاده از تونل‌های پیچیده خود بیشترین ضربات نظامی را بر صهیونیست‌ها وارد می‌کنند. ضربات مرگبار اقتصادی نیز از سوی انقلابیون یمن و در دریاها به صهیونیست‌ها وارد می‌شود. حماس دیروز  نیز اعلام کرد طی انفجار حفره یکی از تونل‌ها که یک گروه از نظامیان اشغالگر قصد ورود به تونل از طریق آن را داشتند، ۸ نفر کشته یا زخمی شدند! اسحاق بریک، ژنرال شناخته شده صهیونیست دیروز گفته بود، نابودی تونل‌های حماس و خود حماس اصلا ممکن نیست.

نابودی حماس امکان‌پذیر نیست

اسحاق بریک، ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی گفت که نابودی تونل‌های حماس امکان‌پذیر نیست و از آن سو تلفات بسیاری را نیز بر ما تحمیل خواهد کرد... همه کسانی که در غزه جنگیده‌اند اذعان دارند محال است جلوی بازسازی حماس را بگیریم. همزمان با «بریک»، «دان خالوتس»، رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت که «اسرائیل بازنده نبرد با حماس است و تنها پیروزی ما، سرنگونی دولت نتانیاهو خواهد بود.»

عقب‌نشینی از طرح‌های اعلامی درباره غزه

همزمان با افزایش چنین موضع‌گیری‌هایی خبر رسیده، صهیونیست‌ها قصد دارند، تکنیک‌های جنگی‌شان را در غزه تغییر دهند و چه کسی هست که نداند، تغییر پی در پی تکنیک یعنی، شکست تکنیک‌های قبلی! شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرده که «ارتش اسرائیل آماده تغییر طرح‌های خود در نوار غزه است زیرا اکنون به این نتیجه رسیده است که جنبش مقاومت اسلامی(حماس) فقط با جنگ فرسایشی آن هم طولانی مدت شکست می‌خورد.» این تصمیم در حالی اتخاذ خواهد شد که جنگ غزه وارد هشتاد و یکمین روز خود شده و صهیونیست‌ها، بارها نقشه‌های خود را تغییر داده‌اند. این را هم در نظر داشته باشید که این جنگ را امروز، آمریکایی‌ها اداره می‌کنند نه صهیونیست‌ها! و معنای شکست رژیم صهیونیستی، شکست آمریکاست. گفتنی است شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی دیروز این را هم گفت که فرمانده گردان ۵۱ تیپ گولانی نیز برکنار شده است. علت این برکناری، افتضاح این فرمانده در منطقه «شجاعیه» غزه عنوان شده است! صهیونیست‌ها می‌گویند این فرمانده ارشد جان نیروهای صهیونیستی را در محله شجاعیه به خطر انداخته است.

قطعی گسترده برق در سرزمین‌های اشغالی

در حوزه جنگ سایبری نیز خبر رسیده دیروز شهرهای زیادی در سرزمین‌های اشغالی، برق نداشتند! رسانه‌های صهیونیستی بامداد سه‌شنبه اعلام کردند بخش وسیعی از مرکز و شمال فلسطین اشغالی برق نداشتند. بر اساس گزارش‌ها، بخش‌های وسیعی از الجلیل، صفد، حیفا، عسقلان، اشدود، نتانیا، دیمونا و تل‌آویو در خاموشی فرورفته‌اند.

برخی رسانه‌های این رژیم نیز نوشته‌اند، این حمله، کار نیروهای سایبری ایران است.

کشتار زنان وکودکان فلسطینی ادامه دارد

صهیونیست‌ها به همان اندازه‌ای که در میادین جنگی، بی عُرضه‌اند، در کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع توانمندند! طوری که دیروز اعلام شده طی فقط 24 ساعت 200 غیر نظامی فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند. سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد اجساد این 200 غیر نظامی به چند بیمارستانی که باقی مانده منتقل شده است. «اشرف القدره» دیروز همچنین از زخمی شدن ۳۰۰ نفر دیگر در حملات ۲۴ ساعت گذشته صهیونیست‌ها به نوار غزه خبر داده است. القدره این را هم اضافه کرد که ۸۰۰ هزار نفر در شهر غزه و شمال این باریکه به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی ندارند. وی گفت اولویت کنونی انتقال ۵۰۰۰ مجروح به خارج از باریکه غزه برای درمان است.

افزایش شهدا به 21 هزار نفر!

وزارت بهداشت غزه دیروز (سه‌شنبه) و در هشتاد و یکمین روز جنگ از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۲۰۹۱۵ نفر خبر داد. وزارت بهداشت غزه همچنین آخرین آمار مجروحان این تجاوزات را ۵۴ هزار و ۹۱۸ نفر اعلام کرد. طبق بیانیه دیروز این وزارتخانه، نظامیان اشغالگر طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ قتل عام جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام دادند که منجر به شهادت ۲۴۱ نفر شد و ۳۸۲ زخمی برجای گذاشت. این جنایات باعث نفرت عمومی از صهیونیست‌ها شده و روزی نیست که در دنیا، تظاهراتی علیه صهیونیست‌های کودک‌کش برگزار نشود.

هاآرتص: خارجی‌ها ما را مثل بیماران جذامی می‌بینند

در همین رابطه روزنامه صهیونیستیِ «هاآرتص» در گزارشی راجع ‌به وضعیت جنگ غزه نوشته که «اسرائیل باید شکست خود در غزه را بپذیرد.» چرا که «ما در حمله به غزه به هیچ‌کدام از هدف‌های اعلام ‌شده، ازجمله آزادیِ اسرا نرسیدیم.» این روزنامه صهیونیستی سپس به تنزل وحشتناک جایگاه رژیم صهیونیستی و صهیونیست‌ها در جهان به دلیل جنایاتشان در غزه این طور اشاره کرده است: «جایگاه اسرائیل در برابر کشورهای دیگر به‌شدت کاهش یافته و آن‌ها اسرائیلی‌ها را مثل بیماران جذامی می‌دانند...»

زمزمه‌های فرار از غزه!

اما در این میان خبرهایی نیز از سرزمین‌های اشغالی به گوش می‌رسد که می‌گویند، صهیونیست‌ها مجبور خواهند شد با سرافکندگی از غزه خارج شوند. رونین برگمن، نویسندۀ مشهور اسرائیلی که در حوزه‌های سیاسی-امنیتی می‌نویسد (و برخی می‌گویند به محافل امنیتی اسرائیل نیز نزدیک است) با یکی از مقامات ارشد دولت فعلی رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو نشسته و حاصل آن را طی گزارشی (با شرط عدم ذکر نام آن مقام بلندپایه) در روزنامۀ «یدیعوت آحارونوت» به قلم آورده است. در این گفت‌وگو آمده: «هیچ کدام از مقامات رسمی این را در اظهارات علنی و عمومی خود بیان نمی‌کنند، ولی واقعیت همین است. در واقع، حتی اگر توافقی [با گروه های فلسطینی برای تبادل و ...] صورت نگیرد، به نظر می‌رسد که IDF [نیروهای دفاعی اسرائیل: نام رسمی ارتش اسرائیل] مجبور خواهد بود پیش از دستیابی کاملش به اهداف نظامی خود، غزه را ترک کند. مقام دولتی به من گفت: «احساس خیلی بدی دارم وقتی حرف‌های [رسمی] دولت را [که می‌دانم واقعی نیست] تکرار می‌کنم.»

سایر رویدادها

* یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل کنست: «ما با چند جبهه مختلف جنگ مواجه هستیم و از هفت منطقه (جغرافیایی مختلف) مورد حمله قرار می گیریم... غزه، لبنان، سوریه، کرانه باختری، عراق، یمن و ایران هفت منطقه ای است که اسرائیل از این مناطق مورد حمله قرار گرفته است...در غزه هزینه سنگینی‌ می‌پردازیم.

* پایگاه اطلاع رسانی فلسطین: اجساد 80 شهید که توسط صهیونیست ها ربوده شده بودند دیروز پس از مدت‌ها تحویل فلسطینیان داده شد تا در گورهای جمعی دفن شوند!

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد