امیر سرتیپ حیدری خبر داد

رونمایی نیروی زمینی ارتش از موشک‌های جدید

کد خبر: 1264598

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه در آمایش سرزمینی جدید خود پنج گروه موشکی را ایجاد خواهیم کرد، گفت: نیروی زمینی ارتش در عرصه‌ موشکی توانایی پاسخگویی به هر نوع تهدیدی، در هر زمان و مکانی را دارد.

رونمایی نیروی زمینی ارتش از موشک‌های جدید

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه در آمایش سرزمینی جدید خود پنج گروه موشکی را ایجاد خواهیم کرد، گفت: نیروی زمینی ارتش در عرصه‌ موشکی توانایی پاسخگویی به هر نوع تهدیدی، در هر زمان و مکانی را دارد.

به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید از آمادگی و توان رزمی گروه ۸۴۰ موشکی سرلشکر شهید کبریایی این نیرو، گفت: در نیروی زمینی ارتش برای تداوم و نهادینه کردن آمادگی‌های رزمی، بنابر منویات فرماندهی معظم کل قوا اصل را بر خودکفایی با نگاه به داخل گذاشته‌ایم.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش در مسیر خودکفایی، تولید و طراحی انواع تجهیزات و تسلیحات، ۲۳ رسته دفاعی دارد و همواره سعی بر این است تا در این رسته‌ها به خودکفایی پایداری رسیده تا بتوانیم با قدرت پاسخگوی نیازهای دفاعی و امنیتی این مرزو بوم باشیم.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به ارتقای آمادگی رزمی اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش در راستای ارتقای آمادگی رزمی و توان دفاعی خود همواره توسعه‌ یگان‌های موشکی را مدنظر قرار داده است، در همین راستا این نیرو در آمایش سرزمینی جدید خود، پنج گروه موشکی را در اقصی نقاط حساس و مختلف کشور ایجاد خواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به پیشرفت روزافزون این نیرو در عرصه موشکی تصریح کرد:

نیروی زمینی ارتش در عرصه‌ موشکی توانایی پاسخگویی به هر تهدیدی، در هر زمان و مکانی را دارد.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به قدرت بی‌نظیر تسلیحاتی و موشکی این نیرو بیان داشت: نیروی زمینی ارتش با تکیه بر توانمندی‌های متخصصان داخلی و بومی همواره در عرصه‌های تهیه، تولید و طراحی تسلیحات و موشک‌های خود بر ۴ ویژگی دور زن، نقطه‌ زن، هوشمند و قابلیت شبکه شدن تأکید داشته است و روز به روز در این زمینه به موفقیّت‌های متعددی دست یافته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه یگان موشکی این نیرو باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: در آینده‌ نزدیک از دو نوع موشک پیشرفته‌ی زمین پایه و هواپایه در نیروی زمینی ارتش رونمایی و عملیاتی خواهد شد.

امیر سرتیپ حیدری در این بازدید با خانواده معظم شهیدان سرباز علی اکبر و رضا سروری نوش‌آبادی، سربازان جانباز خیرالله پالیزی و اسماعیل یزدی و سروان وابسته (بازنشسته) رسول زین‍الدینی دیدار و از آنان دلجویی کرد.

گفتنی است بازدید از پروژه ۱۰۴ واحدی در حال ساخت آران و بیدگل بخش دیگری از برنامه‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش در این سفر بود./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها