دیدار امیرعبداللهیان با دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان

کد خبر: 1264650

وزیر امور خارجه عصر امروز در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات ارشد ارمنستان با دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار امیرعبداللهیان با دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان

وزیر امور خارجه عصر امروز در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات ارشد ارمنستان با دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان که در رأس هیأتی و برای دومین بار پس از تصدی وزارت امور خارجه امروز (چهارشنبه) ششم دی ماه به ایروان سفر کرد، در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات این کشور با دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان «آرمن گریگوریان» دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی که در پی اخبار منتشر شده مبنی بر حصول صلح پایدار بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در آینده نزدیک و به منظور گفت‌وگو درباره اوضاع جاری در قفقاز جنوبی و همچنین رایزنی درباره مناسبات دوجانبه، به ایروان سفر کرده، امروز در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه ارمنستان «آرارات میروزیان» نسبت به در دسترس بودن صلح پایدار بین دو کشور در ماه‌های آغازین سال جدید میلادی ابراز امیدواری کرد و گفت: خوشبین هستیم با رویکرد مثبتی که در منطقه و بین دو کشور وجود دارد و بدون مداخله و تحریکات خارجی و با نوعی ضمانت منطقه‌ای که ایران، ترکیه و روسیه می‌توانند نقش ضامن را در ایجاد صلح ایفا کنند، می‌توانیم با نگاه خوشبینانه و واقع بینانه به تحقق صلح پایدار در قفقاز جنوبی بین ارمنستان و آذربایجان امیدوار باشیم.

وی امروز در بدو ورود به ایروان بلافاصله با حضور در محل وزارت خارجه ارمنستان با همتای ارمنستانی خود دیدار و پس از آن هم با نخست‌وزیر این کشور «نیکول پاشینیان» ملاقات کرد و پس از آن هم در نشست خبری مشترک با میرزویان حضور یافت. وی در ادامه این رایزنی‌ها عصر امروز با دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان ملاقات کرد.

گریگوریان نهم مهر ماه و پس از تحولات اخیر در حوزه قفقاز جنوبی و توافق بین جمهوری آذربایجان و ارامنه قره‌باغ درباره ادغام قره‌باغ با جمهوری آذربایجان به تهران سفر و یک روز بعد با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرد. امیرعبداللهیان در آن دیدار با اشاره به سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین‌المللی و تمامیت ارضی کشورها، بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه تأکید و چارچوب ۳+۳ را  سازوکار موثری  برای حل مسائل منطقه‌ای بدون مداخله قدرت‌های خارجی توصیف کرد/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها