بیانیه شورای ائتلاف در چهاردهمین سالگرد حماسه ۹ دی

کد خبر: 1265074

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در چهاردهمین سالگرد حماسه ۹ دی با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر از ملت ایران که آن حماسه ماندگار را خلق کردند، مردم را به حضور و مشارکت در انتخابات اسفندماه دعوت کرد.

بیانیه شورای ائتلاف در چهاردهمین سالگرد حماسه ۹ دی

متن پیام بدین شرح است:

«و ذکرهم بایام الله ان فی ذلک لایات لکل صبار شکور/ ابراهیم ۵

 حماسه‌ای که مردم موقعیت شناس کشورمان در یوم الله ۹ دی سال ۱۳۸۸ رقم زدند، از روزهای فراموش ناشدنی تاریخ انقلاب اسلامی است که باید در حافظه تاریخی این کشور باقی بماند تا چراغ راه آیندگان باشد.

با گذشت ۱۴ سال از خلق آن رخداد تاریخی و شگفتی ساز، هنوز ابعاد شگرفی از آن رستاخیز مردمی در پرده حجاب معاصرت باقی مانده است و قلم زنان و تحلیل گران نتوانسته‌اند آن حماسه جاودانه را که با هوشیاری، غیرتمندی، دشمن شناسی و اقدام به هنگام ملت بزرگ ایران رقم خورده است را به درستی روایت کنند.

فتنه ۸۸ محصول طراحی نظام سلطه با همراهی و همگامی خواص بی بصیرت داخلی بود. مشارکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، آرام و قرار را از دشمنان خارجی ربوده بود. اتاق فرمان دشمن که در آن سوی مرزها تشکیل شده بود با فریب خواص و اعلام تقلب از سوی کسانی که پیروز انتخابات ریاست جمهوری نبودند، فتنه ای را رقم زد تا شیرینی آن حماسه باشکوه را در کام ها تلخ نماید.

اشتباه محاسباتی دشمنان آنجایی رقم خورد که گمان می کردند با حمله به مساجد و آتش زدن قرآن ها و اهانت به محرم و عاشورای حسینی می‌توانند انتقام شکست‌های خود را از انقلاب اسلامی بگیرند غافل از آنکه هویت این سرزمین پیوندی عمیق و ریشه دار با معارف اسلامی و محبت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دارد و مردمی که تاسوعا و عاشورای ۵۷ را خلق کرده بودند، در نهم دی ماه ۸۸ حساب خود را از صف سلطنت طلبان و منافقان و براندازان و دین ستیزان جدا کردند.

در این میان نباید از تدابیر سرنوشت‌ساز رهبری نظام اسلامی در آن دوران فتنه گون و فضای گرگ و میش گذشت. ایشان به درستی، راه خنثی سازی فتنه را در خشکاندن ریشه‌های آن می‌دانست و با صبوری مثال زدنی و روشنگری، پرده‌های نفاق و فریب را کنار زد تا آفتاب حقیقت چهره عیان نماید.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با گرامیداشت چهاردهمین سال یوم الله ۹ دی، رمز و راز ماندگاری این انقلاب را در مجاهدت ، پایداری و موقعیت شناسی مردمی می داند که بار دیگر با حضور آگاهانه در انتخابات ۱۱ اسفند امسال، برگه‌های افتخار دیگری بر افتخارات ماندگارشان خواهند افزود.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها