حسین زاده: سانتافه در ایران بیش از ۱۰ برابر کشورهای همسایه قیمت دارد

کد خبر: 1265158

نماینده مردم لارستان در مجلس گفت: برخی علت عدم اجرای قانون واردات خودرو را منشا ارز مورد نیاز واردات بیان می‌کنند که حتی برای این مانع نیز راهکارهای مناسبی وجود دارد.

حسین زاده: سانتافه در ایران بیش از ۱۰ برابر کشورهای همسایه قیمت دارد

حسین حسین زاده درباره ضرورت اجرای قانون واردات خودرو، گفت: یکی از راهکارهایی که به بازار خودرو و به تبع آن به روحیه و نشاط مردم خون تازه ای تزریق می‌کند، اجرای قانون بسیار خوب مجلس  درباره واردات خودروهای کارکرده است.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی علت عدم اجرای قانون واردات خودرو را منشا ارز  مورد نیاز واردات بیان می‌کنند که حتی برای این مانع نیز راهکارهای مناسبی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد:بطور مثال  قیمت سانتافه مدل 2018 در کشور امارات حدود 350 میلیون تومان است و حتی اگر برای واردات این خودرو نرخ تعرفه گمرکی را 100 درصد در نظر بگیریم، قیمت این خودرو پس از واردات در ایران به  700 میلیون تومان می‌رسد این در حالی است که بهای این خودرو اکنون در کشور ما حدود 4 میلیارد و 100 میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: دولت اگر بنا ندارد این قانون را اجرایی کند، چرا با ارائه لایحه، زمان مجلس را هدر داد، این قانون علاوه بر اینکه در صحن علنی مجلس مورد بررسی بسیار قرار گرفت، در کمیسیون تخصصی صنایع و معادن نیز زمان بسیاری برای بررسی آن صرف شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با طرح این پرسش که در صورتی که دولت تمایلی به اجرای قانون واردات خودروهای کارکرده دارد، چرا تعلل کرده و بهانه‌های مختلف را مطرح می‌کند؟  تصریح کرد:با اجرای درست این قانون بسیاری از گلایه‌های مردم برطرف می‌شود زیرا با اجرای دقیق و درست آن بازار خودرو ساماندهی خواهد شد و از آنجاکه قیمت خودرو بر بهای سایر کالاها موثر است، می تواند بر کاهش التهاب دیگر بازارها نیز اثر مثبت داشته باشد./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها