مقدم‌فر: حماسه ۹ دی حاصل یک بصیرت مردمی بود

کد خبر: 1265223

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: آنچه که باعث شکل‌گیری حماسه ۹ دی در سال ۸۸ شد، بصیرت مردمی بود.

مقدم‌فر: حماسه ۹ دی حاصل یک بصیرت مردمی بود

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: آنچه که باعث شکل‌گیری حماسه ۹ دی در سال ۸۸ شد، بصیرت مردمی بود.

حمیدرضا مقدم‌فر عصر شنبه در مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی و یادبود سردار شهید سید رضی موسوی که در صحن امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، شکل‌گیری حماسه ۹ دی در سال ۸۸ را محصول یک بصیرت مردمی عنوان کرد و گفت: فراموش نکنیم که فتنه ۸۸ سخت‌تر از جنگ تحمیلی هشت ساله بود.

وی با یادآوری اینکه بعد از اتفاقات سال ۸۸، مردم متدین و بابصیرت و انقلابی ایران اسلامی در یک حرکت خودجوش حماسه ماندگاری را در روز ۹ دی‌ماه همان سال خلق کردند که تا همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود، افزود: این حماسه از همه جهات حائز اهمیت است و یکی از برکات آن این بود که انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرد.

این مسؤول با تاکید بر اینکه برخی از روزها و رخدادهای در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی به قدری از اهمیت زیادی برخوردار است که هیچ‌گاه نباید از اذهان پاک شده و یا به فراموشی سپرده شود، تصریح کرد: بر همین اساس یکی از روزهای بااهمیت و باعظمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی، حماسه ۹ دی سال ۸۸ است که اگر هزاران سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی نیز بگذرد، هر سال باید در گرامی‌داشت این روز پرتلاش‌تر از سال‌های قبل اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه حماسه روز ۹ دی فقط یک حماسه در تقویم نبوده و باید از این روز درس‌های زیادی بگیریم، ادامه داد: درس گرفتن از این روز از این حیث حائز اهمیت است که ۹ دی ۸۸ در راستای مقابله با هجمه‌ای که فتنه ۸۸ برای ولایت‌فقیه طرح‌ریزی کرده بود، شکل گرفت و این بدان معنی است که بزرگ‌ترین درس ما همان درس پشتیبانی از ولایت‌فقیه است.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه بی‌تردید اگر در برابر فتنه سال ۸۸ کوتاه می‌آمدیم، ممکن بود آسیب جدی به انقلاب اسلامی وارد شود، عنوان کرد: پرواضح بود که یکی از برنامه‌های فتنه سال ۸۸ در ادامه انقلاب‌های مخملی بود که استکبار پیش از آن در چند کشور به اجرا گذاشته و قصد داشت این برنامه را در ایران اسلامی نیز پیاده کند، به همین خاطر در قالب این فتنه شاهد حضور جبهه‌های ضدانقلاب و سایر دشمنان برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودیم.

مقدم‌فر با بیان اینکه فتنه ۸۸ به قدری از سوی دشمنان انقلاب اسلامی دقیق برنامه‌ریزی شده بود که حتی برخی از بزرگان نظام نیز همان صحبت‌هایی را تکرار کردند که معاندان در قالب این فتنه بازگو می‌کردند، خاطرنشان کرد: در این فتنه برخی از بزرگان نظام خواسته و ناخواسته همان حرف‌های رسانه‌های معاند را تکرار می‌کردند که در تاریخ انقلاب بی سابقه بود که برخی بزرگان نظام با دشمنان، هم موضع شدند.

این مسؤول در ادامه این مراسم به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه نیز اشاره کرد و گفت: شواهد بیانگر آن است که بعد از رخ دادن عملیات طوفان‌الاقصی، موج اسلام‌خواهی روز به روز در اکثر کشورها در حال گسترش است؛ چرا که سنت الهی این گونه حکم کرده که با صبر و مقاومت می‌توان بر دشمن تا دندان مسلح پیروز شد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها