معاون رئیس جمهور: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملا جدی و واقعی است

کد خبر: 1265390

معاون رئیس جمهور گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملا جدی و واقعی است و در نظام اسلامی، مردمسالاری واقعی و رای و نظر مردم حاکم است و مردم با حضور حداکثری خود می توانند کسانی را انتخاب کنند که با پشتوانه محکمی بتوانند مطالبات آنها را پیگیری کنند.

معاون رئیس جمهور: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملا جدی و واقعی است

معاون رئیس جمهور گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملا جدی و واقعی است و در نظام اسلامی، مردمسالاری واقعی و رای و نظر مردم حاکم است و مردم با حضور حداکثری خود می توانند کسانی را انتخاب کنند که با پشتوانه محکمی بتوانند مطالبات آنها را پیگیری کنند.

سید محمد حسینی در جمع اساتید گفت: امضای موافقتنامه های تجاری و پیوستن به اتحادیه ها و سازمان های اقتصادی منطقه‌ای و جهانی در حالی است که در دوره گذشته بخاطر رویکرد نگاه یک‌جانبه به غرب روابط با کشورهای همسایه و دوست به شدت آسیب دیده بود به نحوی که بخاطر این موضوع و مخالفت کشوری مثل تاجیکستان که از اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی برخوردار هستیم امکان عضویت در سازمان شانگهای برای کشورمان وجود نداشت.

حسینی تصریح کرد: رئیسی با اشراف کامل به ظرفیت های موجود در معادلات و همکاری های منطقه ای و روابط همسایگی با اتخاذ رویکرد و سیاست متوازن در حوزه سیاست خارجی اولین سفر خارجی را به کشور تاجیکستان اختصاص داد و بواسطه آن مشکل عضویت کشورمان در سازمان شانگهای برطرف شد و این رویکرد و سیاست در سایر حوزه ها از جمله امضای موافقتنامه با اتحادیه اوراسیا نیز موثر بوده است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه با بیان اینکه روز نهم دی ماه از روزهای مهم و تاریخی ملت ایران است، گفت: ملت ایران در این روز پس از تحمل ۸ ماه آشوب، فتنه‌گری و اهانت هایی که به ارزش‌های دینی و مذهبی می شد، به خروش آمده و با حضور خودجوش و با شکوه خود حماسه ای ماندگار خلق کرده و به فتنه خاتمه دادند.

وی خاطرنشان کرد: مرور وقایع مهمی همچون فتنه 88، عبرت آموز است و درس گرفتن از این وقایع می تواند از تکرار مجدد آن جلوگیری کند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: بصیرت با سطحی نگری و ظاهربینی متفاوت است و انسان بصیر اهل تعقل، تفکر و تحلیل است در قرآن نیز آمده است که خداوند بصیر است و دعوت نبی مکرم اسلام همراه با بصیرت بوده است. اگر ملتی بصیرت و بینش داشته باشد می تواند امور خود را با درایت پیش ببرد و با توطئه و فتنه انگیزی دشمنان دچار انحراف و تزلزل نشود.

حسینی  با بیان اینکه در فضای فتنه گون و غبارآلود تشخیص حق و باطل دشوار می شود و برای غلبه بر آن انسان باید از بینش و آگاهی بالایی برخوردار باشد خاطرنشان کرد: حتی در رکاب امام علی علیه السلام نیز افرادی حضور داشتند که بصیرت نداشتند و با نیرنگ و فریب معاویه دچار تزلزل می شدند از این روی جنگ های امام علی با مارقین و ناکثین و قاسطین به مراتب سخت تر و پیچیده تر از غزوات پیامبر اسلام بوده است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: در دوران کنونی نیز دشمنان و معاندین با ایجاد فضای غبارآلود تشخیص راه درست را برای بخشی از جامعه دشوار و بعضاً سردرگمی می کنند همچنان که در سال 88 کسانی موضع گرفتند که بعضاً در رکاب امام راحل بوده و حتی شکنجه و تبعید و زندان شده بودند لذا طبیعی است که بخشی از مردم در تشخیص حرف حق و ناحق با تردید مواجه شوند که البته به تدریج و با روشنگری ها و تبیین رهبر معظم انقلاب ،کم کم به ماهیت اصلی فتنه گران پی برده و صف خود را جدا کردند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: فتنه 88 در شرایطی رخ داد که 85 درصد مردم در انتخابات شرکت کرده بودند و می توانست بسیاری از معادلات داخلی، منطقه ای و بین المللی را به نفع جبهه انقلاب تغییر دهد اما با ادعای تقلب، دشمنان نیز به طمع افتادند و با ایجاد هجمه سنگین رسانه ای و تبلیغاتی، منافع و مصالح کشور را با مشکلات فراوانی مواجه کردند لذا ضرورت دارد سوالات و شبهه هایی که در اذهان عمومی و در بین جوانان و نوجوانان بوجود می آید بلافاصله پاسخ مستدل و منطقی داده شود و نباید از این مسئله غفلت کرد.

وی تصریح کرد: دولت وظیفه خود می‌داند که بی وقفه و شبانه روزی در خدمت مردم و گره گشایی از مشکلات عدیده ای باشد که از دوره گذشته بجا مانده است و با تلاش های خود شرایط مناسبی برای زندگی مردم و اقتصاد کشور فراهم سازد و البته لازم است اقدامات و دستاورهای دولت بخوبی برای افکارعمومی تبیین شود و برای جبران ضعف دولت در عرصه اطلاع رسانی همه دلسوزان و صاحبان تربیون باید با احساس تکلیف وارد عرصه جهاد تبیین شده و نقشه دشمنان و بدخواهان برای ایجاد ناامیدی و دلسردی در بین مردم را ناکام بگذارند.

حسینی در ادامه با بیان اینکه حمایت همه جانبه آمریکا و سران کشورهای غربی از جنایت های بی امان رژیم صهیونیستی در کشتار وحشیانه مردم بی پناه غزه هیمنه و ادعاهای پوشالی غربی ها در زمینه حقوق بشر و حقوق زن را زیر سوال برده است، تاکید کرد: امروز تمدن غرب زیرسوال رفته است و مردمی که به آن خوشبین بودند و بعضا از جنایت سلطه گران در دوران استعمار، برده داری و دوره موسوم به نظم نوین جهانی و جهان دوقطبی بی اطلاع بودند با مشاهده جنایت صهیونیست ها و حمایت های بی دریغ قدرت های غربی از این جنایت ها به ماهیت اصلی این تمدن پی برده اند و با حضور در اعتراضات خیابانی، نفرت و مخالفت خود را با آن علنا ابراز می کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: جالب است کسانی که قتل عام هزاران زن و کودک بی گناه را تایید و از آن حمایت می کنند سال گذشته به بهانه درگذشت یک خانم در ایران، با بسیج همه امکانات و ظرفیت های خود بلوا و آشوب براه انداختند و حتی در مجامع جهانی نیز بدنبال اعمال فشار بر ملت ایران بودند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: مدعیان حقوق بشر نه تنها جنایت بی رحمانه رزیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم نمی کنند بلکه بایدن و روسای انگلیس، آلمان و فرانسه حتی با هواپیمای نظامی و همراه با تجهیزات جنگی به فلسطین اشغالی سفر کردند تا به نتانیاهو دلگرمی داده و با تنفس مصنوعی، رژیم صهیونیستی را سرپا نگه دارند.

حسینی تصریح کرد: رزمندگان مقاومت با روحیه شجاعت و شهادت طلبی که از 75 سال ظلم و جنایت به ستوه آمده بودند از همه موانع فیزیکی و حصارهای پیچیده امنیتی و برنامه های سرویس های اطلاعاتی عبور کردند و برای اولین بار در تاریخ در عملیاتی پیش دستانه جنبه بازدارندگی صهیونیست ها را نابود کردند این درحالی است که بازدارندگی برای رژیم صهیونیستی از اهمیت زیادی برخوداربوده و روی آن سرمایه گذاری فراوانی کرده بودند لذا در 75 سال گذشته همواره رویکرد تهاجمی داشتند و با عملیات طوفان الاقصی برای اولین بار حماس و جهاد اسلامی ابتکار عمل را در دست گرفته و ضربه سنگینی بر پیکره رژیم صهیونیستی وارد کردند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا در مسیر افول و اضمحلال قرار دارد، اظهارداشت: تحلیل و پیش بینی افول آمریکا که توسط مقام معظم رهبری بیان شده است از سوی اندیشمندان و متفکران بزرگ دنیا هم مورد تایید قرار گرفته است  که از جمله آنها می توان از والراشتاین استاد جامعه شناسی دانشگاه نیویورک نام برد که در سال 1980 از افول آمریکا خبر داده است. امروز همه شواهد و قرائن حاکی از آن است که همانطور که رهبر معظم انقلاب گفته اند قدرت از غرب به شرق در حال تغییر است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس در ادامه سخنان خود به موضوع انتخابات و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: در دوره های قبل رهبر معظم انقلاب از ورود زود هنگام به موضوع انتخابات بر حذر می داشتند اما در این دوره ایشان اولین کسی بودند که بحث انتخابات را مطرح کردند لذا ضرورت دارد هر کس در هر جایگاهی که هست نسبت به جلب مشارکت مردم برای حضور در انتخابات احساس مسئولیت کرده و با تبیین و پاسخ به سوالات و ابهاماتی که در اذهان مخاطبانشان وجود دارد آنها را قانع و همراه سازند.

حسینی تاکید کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران کاملا جدی و واقعی است به نحوی که از دل دولت موسوم به اصلاحات، فردی انتخاب می شود که کاملا با گفتمان دولت قبلی در مخالفت قرار دارد از این روی در نظام اسلامی، مردمسالاری واقعی و رای و نظر مردم حاکم است و مردم با حضور حداکثری خود می توانند کسانی را انتخاب کنند که با پشتوانه محکمی بتوانند مطالبات آنها را پیگیری کنند.

معاون رئیس جمهور امید مردم به آینده و نشاط اجتماعی را در مشارکت عمومی و گسترده مردم تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: از راههای تقویت امید در جامعه این است که مردم بدانند که مسئولین بی وقفه در خدمت عمران و آبادانی کشور و رفع مشکلات شان هستند لذا باید دستاوردها و موفقیت هایی که دولت در همین مدت در حوزه های مختلف داشته را به اطلاع مردم رسانید و در این زمینه همه وظیفه دارند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به جایگاه مهم و تاثیرگذار مجلس شورای اسلامی گفت: در ساختار کشورمان قوه مقننه از جایگاه و اختیارات مهم و گسترده ای برخوردار است به نحوی که هر اقدام دولت باید با همراهی و موافقت مجلس همراه باشد و دولت بدون نظر مجلس نمی تواند کاری از پیش ببرد با توجه به اهمیت موضوع انتخابات از اساتید و معلمان انتظار می رود بخاطر نقش تاثیرگذاری که در جامعه دارند فعالانه وارد صحنه شده و جامعه مخاطبین خود را به حضور مسئولانه در انتخابات ترغیب و تشویق کنند.

حسینی تصریح کرد: به عنوان کسی که با عملکرد دولت های مختلف آشنا هستم گواهی می دهم که این دولت بی ادعا و خستگی ناپذیر در مسیر خدمت صادقانه به مردم قرار دارد و هر جا مسئله و مشکلی باشد بدون فرافکنی برای حل و فصل آن وارد میدان می شود.

معاون رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال نماینده دانشجویان دانشگاه اراک که خواستار حضور وزرای دولت در دانشگاه در غیر روزهای تعطیل بود، اظهارداشت: رئیس جمهور مدام به حضور وزرا و اعضای کابینه در اجتماعات مختلف و بین اقشار و گروه های مردمی تاکید دارد و در این راستا در روز دانشجو تقریبا همه وزیران و معاونین دولت مردمی در دانشگاه های مختلف و در جمع دانشجویان حاضر شده و از نزدیک با آنان به گفت و گو پرداختند ضمن اینکه اکثریت اعضای کابینه عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند و ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کرده اند، البته می توانید بگونه ای برنامه ریزی  کنید که در همین روزها نیز بتوان در دانشگاه و جمع دانشجویان باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که چرا وزیر کشور در مقابل خواسته تغییر معاون خود کوتاه آمد، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب همه مسئولین را به همدلی و هم افزایی توصیه کرده اند و مشی و مرام آیت الله رئیسی نیز این است که از حاشیه پرهیز دارند تا وقت دولت صرف رسیدگی به امور کشور شود ضمن اینکه دولت در موردی که اشاره کردید از باب مصلحت این کار را انجام داد تا روند امور کشور دچار اخلال نشود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها