امیرعبداللهیان: ایران و‌ متحدانش همواره بخش مثبت تحولات و‌ امنیت منطقه‌ هستند

کد خبر: 1265470

حسین امیرعبداللهیان گفت که در تماس تلفنی امروز دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس به وی گفته که ایران و‌ متحدان آن، همواره بخش مثبت تحولات و‌ امنیت منطقه‌ هستند.

امیرعبداللهیان: ایران و‌ متحدانش همواره بخش مثبت تحولات و‌ امنیت منطقه‌ هستند

حسین امیرعبداللهیان گفت که در تماس تلفنی امروز دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس به وی گفته که ایران و‌ متحدان آن، همواره بخش مثبت تحولات و‌ امنیت منطقه‌ هستند.

وزیر خارجه جدید انگلیس «دیوید کامرون» امروز (یکشنبه) دهم دی ماه با حسین امیرعبداللهیان تلفنی گفت‌وگو کرد.

بعدازظهر امروز دیوید کامرون از گفت‌وگوی تلفنی با همتای ایرانی خبر داد و با بیان اینکه «حملات در دریای سرخ جان بی‌گناهان و اقتصاد جهان را تهدید می‌کند»، نوشت: «به صراحت اعلام کردم ایران با توجه به حمایت طولانی از حوثی‌ها (انصارالله یمن) در جلوگیری از این حملات مسؤولیت برعهده دارد».

در همین خصوص حسین امیرعبداللهیان با اشاره به این تماس تلفنی که برای نخستین بار بعد از تصدی کامرون به این سمت انجام شده، عنوان کرد: در تماس تلفنی دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس با اینجانب، استمرار حمایت آمریکا، انگلیس و برخی از دولت‌های غربی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه فلسطین را عامل اصلی گسترش دامنه بی‌ثباتی در منطقه دانستم و بر لزوم اقدام قاطع جامعه جهانی جهت توقف ماشین کشتار و جنایت صهیونیست‌ها تأکید کردم.

به گزارش فارس، پیش از این امیرعبداللهیان و «جیمز کلورلی» وزیر خارجه سابق انگلیس در ۱۲ آبان ماه تلفنی گفت‌وگو کرده بودند و امیرعبداللهیان در آن گفت‌وگو به مقامات انگلیس توصیه کرده بود که تحولات منطقه را با رویکردی واقع‌بینانه بنگرند.

وزیر امور خارجه درباره گفت‌وگوی تلفنی امروز کامرون افزود: همچنین به صراحت نسبت به تبعات جدی تداوم حمایت از اقدامات شرورانه این رژیم آپارتاید و اشغالگر در منطقه هشدار دادم.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: جمهوری اسلامی ایران و‌ متحدان آن، همواره بخش مثبت تحولات و‌ امنیت منطقه‌اند.

وی با بیان اینکه ما بدون اتخاذ رویکرد دوگانه، بر امنیت منطقه تأکید داریم، یادآور شد که با همتای انگلیسی در خصوص برخی موضوعات دوجانبه هم رایزنی کرده است.

به گزارش فارس، ادعاهای بی اساس کامرون درباره ایران که اخیرا نیز بیان شد با واکنش ناصر کنعانی روبرو شده بود. او چندی پیش مدعی‌ فعالیت‌های مخرب ایران در انگلیس و غرب آسیا شده بود که سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس ضمن رد این ادعاها افزود: انگلیس در مورد تحولات جاری در غزه کشور دارای مسؤولیت حقوقی و بین‌المللی است. انگلیس در جایگاه متهم قرار دارد و نباید در جایگاه مدعی در ارتباط با دیگر کشورها و طرف‌ها از جمله جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها