امیرعبداللهیان:‌ نام و یاد سردار سلیمانی در فرهنگ مقاومت فراموش نخواهد شد

کد خبر: 1265717

وزیر امور خارجه گفت: هیچ‌گاه نمی‌توانیم در موضوع و مفهوم و نیز فرهنگ مقاومت نام و یاد شهید سلیمانی را فراموش کنیم.

امیرعبداللهیان:‌ نام و یاد سردار سلیمانی در فرهنگ مقاومت فراموش نخواهد شد

وزیر امور خارجه گفت: هیچ‌گاه نمی‌توانیم در موضوع و مفهوم و نیز فرهنگ مقاومت نام و یاد شهید سلیمانی را فراموش کنیم.

حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب در مراسم اعطای تندیس دانشگاه تهران به «نمادهای مقاومت» که در این دانشگاه برگزار شد، افزود: فرهنگ مقاومت و مفهوم مقاومت امروزه پیوند عمیقی در منطقه ما با کلیدواژه و مفهوم امنیت چه در سطح ملی و منطقه و جهان پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه امروز عزیزان دانشگاه تهران نمادی از مقاومت در منطقه و در جهان را به تصویر کشیدند، گفت: امروز در کاخ سفید یک چالش جدی در بین دولتمردان آنها بوجود آمده و برخی معتقدند در جنگ غزه آمریکا زیاده روی کرده و تمام قد از رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان حمایت کرده است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بدنبال آرزوهای خود است، گفت: آنها اعلام کردند که به سرعت حماس را نابود خواهند کرد که در این مدت چنین چیزی محقق نشد. اعلام کردند حماس را از طریق عملیات نظامی، هوایی، زمینی و دریایی خلع سلاح می کنند که چنین چیزی نشد. اعلام کردند عملیات را انقدر ادامه می دهیم که از تونل ها و بیمارستانهای غزه اسرای اسراییلی را از طریق نظامی آزاد کنیم که تاکنون یک اسیر اسراییلی را نتوانستند از طریق نظامی آزاد کنند و آنچه که هدفگذاری کردند به بن بست رسید و با شکست مواجه شد.

وی گفت: امروز همان حاکمان رژیم اشغالگر صهیونیستی و دولتمردان آمریکایی که از نابودی حماس صحبت می‌کردند به حماس پیام می دهند و در کشورهای ثالث با حماس مذاکره می کنند بر سر چگونگی اداره غزه بعد از جنگ و بر سر چگونگی تبادل اسرای فلسطینی با اسرای اسراییلی که این نشان می دهد که مقاومت در مسیر درست خود حرکت کرده است و مقاومت توانسته پیروز بزرگی را به ارمغان بیاورد.

امیرعبداللهیان افزود: از خدای سبحان آرزو داریم پیروزی قطعی را برای زنان و مردان مقاومت رقم بزند و از این فرصت استفاده می کنم تا میلاد حضرت مسیح(ع) و سال نو میلادی را تبریک عرض کنم./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها