شریعتی: افزایش ‎مشارکت در انتخابات نیازمند تحقق «رضایت» مردم است

کد خبر: 1265775

دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: بالا رفتن ‎مشارکت در انتخابات نیازمند تحقق «رضایت» مردم و تنوع «رقابت» جناح‌ها است که بین این دو، قطعاً رضایت مردم عامل مهم‌تری است.

شریعتی: افزایش ‎مشارکت در انتخابات نیازمند تحقق «رضایت» مردم است

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شب گذشته به مدت ۱۵۰ دقیقه میزبان ۵۰ نفر از دبیران کل احزاب، رؤسای ائتلاف‌های سیاسی و فعالان سیاسی مستقل، اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدال بود.

مالک شریعتی، دبیرکل جمعیت رهپویان و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود در توئیتر، درباره این نشست، نوشت: «آنچه در نشست صریح، فراگیر و کم‌نظیر رئیس جمهور با بیش از ۵۰ دبیرکل حزب یا چهره فعال با گرایش‌های متنوع سیاسی بیان کردم:

۱) بالا رفتن ‎مشارکت در انتخابات نیازمند دو بال است:

اول تحقق «رضایت» مردم و دوم تنوع «رقابت» جناح‌ها که بین این دو، قطعاً رضایت مردم عامل مهم‌تری است.

‌۲) در همه ادوار حاکمیت جناح‌های مختلف سیاسی، مشارکت کم یا زیاد داشتیم که کمترین نصاب آن حدود ۱۱٪ در دولت اصلاحات و انتخابات شورای شهر دوم تهران بدون دخالت شورای نگهبان و با تنوع کامل سیاسی (حتی نهضت آزادی) بود، چون مردم از دعواهای منجر به انحلال شورای شهر اول، عصبی و ناراضی بودند.

۳) آیا شرایط امروز موجب رضایت است؟ هم بله و هم خیر!

- خیر؛ چون شرایط در نقطه‌ای که ایستادیم به ویژه از نظر اقتصادی مطلوب نیست، شاخص ‎تورم بالا و مشکلات معیشتی بسیار است.

+ بله؛ چون روندها و رویکردها مثبت است. نرخ شاخص تولید افزایشی و نرخ شاخص تورم کاهشی شده و نگران خیانت هم نیستیم.

۴) احساس عدم رضایت، با وجود تلاش‌های دولت و مجلس ناشی از باقی ماندن اثر «اختلال شدید اقتصادی دهه ۹۰» است. مانند چهارراهی که به دلیل اختلال در چراغ راهنمایی دچار ترافیک سنگین شده و بعد از رفع اختلال، هنوز اکثر رانندگان اثری از حرکت نمی‌بینند گرچه چراغ مدام به طور طبیعی سبز و قرمز می‌شود.»

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد