درخواست اصلاح‌طلبان برای تایید صلاحیت تمامی نامزدهای‌شان

کد خبر: 1265805

نماینده تهران در مجلس گفت: در نشست شب گذشته آقای رئیسی در پاسخ به مطالبه اصلاح‌طلبان برای تایید صلاحیت تمامی نامزدهای‌شان تاکید داشت در بحث بررسی صلاحیت‌ها صرفاً افرادی رد صلاحیت شوند که شواهد و مستندات کافی درباره تخلف آنها موجود باشد.

درخواست اصلاح‌طلبان برای تایید صلاحیت تمامی نامزدهای‌شان

زهره الهیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست شب گذشته  جمعی از فعالان سیاسی و دبیران کل احزاب  با رئیس‌جمهور گفت: هدف از تشکیل این جلسه این بود که یک هم‌فکری و هم‌اندیشی در ارتباط با مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات سالم و پرشور اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور بیش از 2 ساعت با صبر و حوصله نقطه نظرات فعالان سیاسی و دبیران کل احزاب را استماع کردند، خاطرنشان کرد: ترکیب این نشست بگونه‌ای بود که همه سلایق سیاسی در جلسه حضور پیدا کرده بودند و اکثر حضار نیز دیدگاه‌های خود نسبت به مشارکت حداکثری و نقدهایی که مدنظرشان بود را مطرح کردند.

الهیان گفت: یکی از نقاط مشترکی که  حضار بر روی آن اتفاق نظر داشتند این بود که نقش احزاب در مشارکت سیاسی و برگزاری پرشور انتخابات جدی گرفته شود و حمایت‌هایی از احزاب صورت بگیرد که رئیس‌جمهور نیز قول حمایت جدی از احزاب را دادند.

نماینده مردم تهران بیان کرد: بنده نیز در این نشست تاکید داشتم که ما باید از رویکرد قوم‌گرایی  به سمت حزب‌گرایی برویم، چراکه احزاب به بدنه اجتماعی متصل هستند و می‌توانند بخش‌های مختلف جامعه را با بینش و آگاهی پای کار فعالیت‌ها و کنش‌گری‌های سیاسی بیاورند. در همین رابطه رئیس‌جمهور نیز ضمن تایید این موضع تاکید داشتند که رویکرد دولت تقویت احزاب است.

وی افزود: همچنین آقای رئیسی ضمن بیان انتظارات‌شان از احزاب سیاسی گلایه‌ای داشتند نسبت به اینکه برخی احزاب متاسفانه صرفاً با رویکرد نقد و بعضاً سیاه‌نمایی سعی در نادیده گرفتن عملکردهای مثبت دولت دارند. رئیس‌جمهور در همین رابطه گفت که انتظار دارد رویکرد احزاب کمی به عملکرد دولت منصفانه‌تر باشد و اقدامات مثبت دولت و تلاش‌های صورت‌گرفته برای خدمت‌رسانی به مردم نیز در نقطه‌نظرات احزاب و فعالان سیاسی منعکس شود. ضمن اینکه اگر نقدی هم مطرح می‌شود در کنار آن، پیشنهادات و راهکارهای عملی برای رفع مشکلات نیز ارائه شود.

الهیان با بیان اینکه در مجموع، نشست شب گذشته بسیار صریح و شفاف بود، گفت: در این نشست از سوی فعالان اصلاح‌طلب حاضر در جلسه این مطالبه نیز مطرح شد که تمامی نامزدهای این طیف سیاسی تایید صلاحیت شوند. رئیس‌جمهور نیز در همین رابطه تاکید داشت که در بحث احراز صلاحیت‌ها فقط در مواردی که مستندات و شواهد کافی برای رد صلاحیت نامزدها وجود داشته باشد، این اتفاق بیفتد و در موارد دیگر فرض  بر تایید داوطلبان گذاشته شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها