باقری: شهید سلیمانی در حکمرانی دینی یک معیار است

کد خبر: 1265858

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: همانطور که شهید مطهری در اندیشه انقلاب یک رکن و معیار بود، شهید سلیمانی در حکمرانی دینی یک معیار است. شهید سلیمانی توانست کارآمدی حکمرانی دینی را فراتر از مرزها ببرد.

 باقری:  شهید سلیمانی در حکمرانی دینی یک معیار است

 ویژه برنامه سالگرد شهادت حاج قاسم به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی و با حضور علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه امروز  برگزار شد.

وی در ابتدای این جلسه، گفت: ما میراث دار انقلابی هستیم که پشتوانه بسیار بزرگی دارد و پشتوانه آن تفکر امام است، برجسته ترین رهیافت و پیام امام ورود دین در حاکمیت است. اصلی ترین مسئله تفکر مقابل انقلابی گری همین‌ورود دین در حاکمیت بود.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: وقتی که واقع بینانه به اتفاقات نگاه کنیم، می بینم که این ایده و تفکری که امام داشت، کارآمدی آن در حکمرانی ملموس و قابل مشاهده است.

باقری با تاکید بر اینکه امروز هدف اصلی دشمن کارآمدی حکمرانی دینی است، عنوان کرد: امروز آن چیزی که هدف دشمنان ما است کارآمدی حکمرانی دینی است.

وی با اشاره به دلایل تحریم توسط دشمنان خارجی، افزود: دو علت برای اصلی تحریم کشور ما وجود دارد. اولی فعالیت های صلح آمیز هسته ای و دومی فعالیت های صنایع دفاعی است.  توانمندی هسته ای برای رفاه و ایمنی بیشتر در صنعت و ... است، توانمندی دفاعی هم برای حفظ تمامیت ارضی کشور است. کارآمدی حکمرانی دینی است که توانسته این ارتباط را بین صنعت و دانشگاه تشکیل دهد.

 معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: برخی می خواهند القا کنند ورود دین در حکمرانی باعث ناکارآمدی شده است در حالی که دقیقا خلاف عین این موضوع تحقق یافته است.  

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی وقتی داعش در آستانه پیروزی در عراق و سوریه بود وارد شد و  توانست جریان های مردمی را در این دو کشور ایجاد کند. سردار سلیمانی توانست با داعش مقابله کند و موفق شد. این پیروزی  نشان دهنده کارآمدی حکمرانی است که ریشه در ارزش‌ها دارد.

باقری ادامه داد: همانطور که شهید مطهری در اندیشه انقلاب یک رکن و معیار بود، شهید سلیمانی در حکمرانی دینی یک معیار است. شهید سلیمانی توانست کارآمدی حکمرانی دینی را فراتر از مرزها ببرد.

وی افزود: جریان مقاومت محو شدنی نیست و قطعا یک تفکر را نمی شود از بین برد، مردم فلسطین هم تجسم  آرمان مقاومت  هستند.

معاون سیاسی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه مقاومت رکن با ثبات منطقه شده است، گفت :جریان مقاومت امروز به رکن باثبات منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: در دوره فعلی تعامل خوبی با همه همسایگان داریم و مسیر این تعامل ایجاد شده است. آمریکایی ها سعی داشتند ایران را به عنوان عامل بی ثباتی در منطقه  معرفی کنند و اسرائیل را به عنوان عامل هنجار معرفی کنند. اما، فرآیندی که جریان مقاومت دنبال کرد اجازه نداد این ایده آمریکا تثبیت شود و همه بعد از جنایات اسرائیل که با حمایت آمریکا بود متوجه شدند تنها عامل بی ثباتی منطقه رژیم صهیونیستی است.

باقری با اشاره به شکست پروژه آمریکا در معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان یک هنجار در منطقه، عنوان کرد: برای همگان مشخص شد نه تنها این رژیم هنجار نیست بلکه در هیچ مقیاس انسانی هم نمی گنجد.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: مسئله فلسطین مسئله جهان است و همه کشورها برای کمک به مردم فلسطین باید وارد میدان عمل شوند. یکی از پرچم‌های انقلاب مبارزه با آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، دولت از ابتدا از تمام ظرفیت ها برای کمک به مردم غزه استفاده کرد و در این زمینه تلاش جدی انجام شد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد