خاطره سردار سلامی از مسابقه ایران و امریکا در جام جهانی

کد خبر: 1265899

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: من که فرمانده سپاه هستم و مسائل امنیت ملی را دنبال می کنم، برای دیدن مسابقات ورزشکاران، ساعت کاری خود را تنظیم می کنم. من بیشتر شما را با اسم کوچک می شناسم. فوتبال جایگاه مهمی در جامعه ما دارد. شما فوتالیست ها در خارج کشور هم محبوب هستید.

خاطره سردار سلامی از مسابقه ایران و امریکا در جام جهانی

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: من که فرمانده سپاه هستم و مسائل امنیت ملی را دنبال می کنم، برای دیدن مسابقات ورزشکاران، ساعت کاری خود را تنظیم می کنم. من بیشتر شما را با اسم کوچک می شناسم. فوتبال جایگاه مهمی در جامعه ما دارد. شما فوتالیست ها در خارج کشور هم محبوب هستید.

سردار سرلشکر سلامی در دیدار با اعضای تیم ملی فوتبال مردان و فوتسال زنان در سالن همایش هتل آکادمی فوتبال اظهار کرد: حضور در  جمع ستاره های آسمان کشورمان برای من افتخار است. ما به واسطه ورزشکاران با غیرت، باتعصب، شریف و سختکوش مان یک کهکشان ستاره روی زمین داریم. حضور در جمع شما برای من انرژی، نشاط و بهجت درونی ایجاد می کند. احساس من این است که در بین بهترین فرزندان ایران اسلامی حضور دارم.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت فاطمه و روز مادر، اظهار کرد: قوی ترین آرزوی من این است که یک لحظه چهره پدر و مادر خود را یک بار دیگر ببینم. در زمان دوران دفاع مقدس، قبل از اعزام به جبهه بدون اینکه پدر و مادرم بفهمند چشم از روی آنها برنمی داشتم و ملاقات را برای خودم ذخیره می کردم. مادرم کاسه آب پشت سرم می ریخت و من تا برمی گشتم مادرم را می دیدم. خیلی قدر پدران و مادران خود را بدانید. هیچ کسی جای مادر را نمی گیرد.

فرمانده کل سپاه افزود: ورزشکاران تمثال هویت فرهنگی جامعه و ورزش بازتاب دهنده هویت و فرهنگ یک جامعه است. ورزشکاران نشانه های درخشان فضیلت های جامعه و محبوب ترین چهره ها در میان جوامع هستند. آنها متعلق به خود نیستند بلکه یک الگو بوده و رفتار و ظواهر آنها در جامعه به سرعت تکثیر می شود. من که فرمانده سپاه هستم و مسائل امنیت ملی را دنبال می کنم، برای دیدن مسابقات ورزشکاران، ساعت کاری خود را تنظیم می کنم. من بیشتر شما را با اسم کوچک می شناسم. فوتبال جایگاه مهمی در جامعه ما دارد. شما فوتالیست ها در خارج کشور هم محبوب هستید.

سلامی خاطرنشان کرد: در شب مسابقه ایران و امریکا در جام جهانی فرانسه ما در هواپیما بودیم و نمی توانستیم مسابقه را ببنیم. کمک خلبان هرچند یکبار نتیجه را می گفت. یکبار آمد گفت ایران یک آمریکا هیچ. نگفت صفر و گفت هیچ. دوباره آمد و گفت ایران دو آمریکا هیچ. وقتی آنها گل زده بودند دیگر به ما نگفت.

وی با بیان اینکه جنگ هم مثل فوتبال دو طرفه است ولی در فوتبال شرایط برابر است، داور وجود دارد و معیارها و استانداردهایی برای بازی وجود دارد، گفت: ولی در جنگ قاعده ای وجود ندارد و هر طرف سعی می‌کند بیشترین ضربه را با طرف مقابل بزند.

سلامی افزود: قبل از بازی دو رکعت نماز بخوانید و در قنوت از خدا بخواهد به شما کمک کند. وقتی گل می خورید بهم نریزید قرار نیست هیچ وقت گل نخورید. برو و باخت در ذات فوتبال است. آلمان هفت هیچ برزیل را در خاک خودش شکست داد و این شگفت انگیزترین بازی بود که من دیدم  اما برزیلی ها بدرفتاری نکردند. اگر باختید با داور بدرفتاری نکنید هیچ داور معتبری نیست که تحت فشار بازیکنان نظرش را عوض کند فقط ذهنیت منفی نسبت به بازیکنان پیدا می کند. اخلاق ورزشی مهم است چه می برید چه می بازید با وقار رفتار کنید. یادم می آد در بازی ایران و دانمارک، وقتی تیم دانمارک فهمید داور به اشتباه برای آنها پنالتی گرفته است، توپ را گل نکردند.

وی در پایان به فوتبالیست های کشورمان گفت: در جام ملت های آسیا در قطر خوب و قشنگ و تیمی بازی کنید به نتیجه فکر نکنید و دنبال بازی خوب باشید./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها