هنیه: اسرا جز با شروط مقاومت آزاد نخواهند شد

کد خبر: 1265912

رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، دشمن صهیونیستی در تجاوزات خود به نوار غزه با نهایت وحشیگری همه چیز را زیر پا گذاشته است‌.

هنیه: اسرا جز با شروط مقاومت آزاد نخواهند شد

رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، دشمن صهیونیستی در تجاوزات خود به نوار غزه با نهایت وحشیگری همه چیز را زیر پا گذاشته است‌.

«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی این جنبش تاکید کرد، مردم فلسطین در نوار غزه همچنان در هشتاد و هشتمین روز تجاوز نمونه‌هایی از پایداری و استواری را به نمایش می‌گذارند.

به نقل از شبکه خبری الجزیره، هنیه گفت: مردم ما با وجود همه دردها در نتیجه آوارگی، ویرانی ها و کشتارهایی که در معرض آن قرار دارند، مقاومت و ایستادگی خود را ثابت کرده‌اند. مردم ما با وجود شکنجه‌ها و اعدام‌ها، مردم ما در قدس و کرانه باختری مقاوم و استوار خواهند ماند و مقاومت خود را تجدید خواهند کرد.

وی در ادامه تصریح کرد، مقاومت علی رغم همه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای انهدام مقاومت و بازگرداندن سربازان اسیر شده، به سرنگونی اهداف دشمن یکی پس از دیگری ادامه می‌دهد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد، حال مقاومت، رهبران و رزمندگان آن خوب است و دشمن در شرف شکست است و پیروزی نزدیک است.

هنیه تصریح کرد، مردان مقاومت تانک‌ها و نفربرهای اشغالگر را به تابوت‌های سوخته شده تبدیل کردند و اسطوره‌های پایداری و مقاومت در برابر جهانیان شدند.

وی با بیان اینکه دشمن در تجاوزات خود به نوار غزه با نهایت وحشیگری همه چیز را زیر پا گذاشته است، افزود، اسرای رژیم صهیونیستی تنها با شروط مقاومت آزاد خواهند شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: صحنه‌های پایداری مردم ما، بزدلی و دروغگویی دشمن را در میدان نشان داد.

وی افزود: اشغالگر تبلیغ انتقال به مرحله سوم جنگ را آغاز کرده است که در آن دوباره در برابر رشادت‌های مقاومت‌های ما سرنگون خواهد شد. جنگ غزه زیر حملات مقاومت و ایستادگی ملت ما متوقف خواهد شد و دشمن چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر اراده ملت ما و قدرت مقاومت ندارد.

هنیه گفت: ابتکارات متعددی دریافت کردیم و بر پایبندی خود به وحدت مردم، آرمان و انتخاب دموکراتیک تاکید کردیم.

وی تاکید کرد: روزهای کنونی دردناک است، اما می‌گذرد و با آن ظلم و ستم می‌گذرد تا مردم ما دوباره به خانه‌های خود بازگردند و آنچه را اشغالگر ویران کرده، از نو بسازند. مجاهدان ما تأکید می‌کنند که امروز و فردا متعلق به مردم و ملت ماست و ما هستیم که برای حال و آینده خود تصمیم می‌گیریم. امنیت، ثبات و آینده زمانی در منطقه وجود خودهد داشت که مردم ما به حقوق مشروع خود در کشور خود با پایتختی قدس دست یابند.

رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن قدردانی از لبنان، عراق، یمن و تمامی کسانی که از مردم فلسطین و حقوق آنها حمایت می‌کنند، خواهان کنار گذاشتن استانداردهای دوگانه درباره مساله فلسطین و حقوق ملت فلسطین شد.

وی همچنین از آفریقای جنوبی بابت شکایت از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در دادگاه کیفری بین المللی قدردانی کرد و گفت این شکایت اهمیت سیاسی و حقوقی دارد و امید است که تل‌آویو محکوم شود.

هنیه تاکید کرد، هرگونه تمهید در خصوص حل مسئله فلسطین بدون حماس و گروه‌های مقاومت، توهم و سراب است. حماس در سال ۲۰۲۴ در غزه خواهد ماند و این سال سال "وحدت فلسطین و آزادی اسرا" خواهد بود.

وی تاکید کرد، جنگ غزه فلسطین را در برابر داده‌های جدیدی قرار داده است که تایید می‌کند آینده ای برای رژیم صهیونیستی در فلسطین وجود ندارد.

هنیه گفت: حماس از تشکیل یک دولت وحدت ملی برای کرانه باختری و نوار غزه حمایت می‌کند. از همه گروه‌های ملی فلسطین حمایت می‌کند و تا زمان دستیابی به دیدگاه ملی فلسطین، اجازه نخواهد داد هرج و مرج یا خلائی در غزه رخ بدهد. ما از پروژه ملی فلسطین مبتنی بر دموکراسی که شامل انتخابات و حکومت توافقی است، حمایت می‌کنیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها