امیر حاتمی: قدرت دفاعی ما سایه جنگ را از سر ایران دور کرده است

کد خبر: 1266118

مشاور فرمانده کل قوا در امور ارتش گفت: قدرت دفاعی بی‌نظیر و بلامنازع ایران در سطح منطقه و جهان، سایه هرگونه تهدید و جنگ را از ملت بزرگ ما دور کرده است.


امیر حاتمی: قدرت دفاعی ما سایه جنگ را از سر ایران دور کرده است

مشاور فرمانده کل قوا در امور ارتش گفت: قدرت دفاعی بی‌نظیر و بلامنازع ایران در سطح منطقه و جهان، سایه هرگونه تهدید و جنگ را از ملت بزرگ ما دور کرده است.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در دوره «هیئت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی» در «دانشگاه افسری امام علی (ع)» گفت: هدف شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار از به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی متوقف کردن و به شکست کشاندن محور مقاومت و ضربه زدن به روحیه مقاومت و ایستادگی بود.

وی افزود: جهانیان دیدند نه تنها با شهادت این اسوه شجاعت و استکبارستیزی، تفکر و اندیشه مقاومت متوقف و متزلزل نشد، بلکه امروز نام و آوازه شهید سلیمانی در حیات، پیروزی و موفقیت‌های محور مقاومت موثرتر و راهگشاتر از گذشته است.

مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه امروز مکتب شهید سلیمانی به عنوان اسوه و الگوی جوانان بسیاری در ایران، منطقه و جهان قرار گرفته است، تاکید کرد: رژیم سفاک صهیونیستی در حالی این روزها دست به جنایاتی تاریخی در غزه زده است که آمریکای مدعی حقوق بشر در جهان و برخی کشورهای غربی با وقاحت و بی‌شرمی و با زیر پا گذاشتن تمامی اصول و قواعد انسانی و بین‌المللی از این جنایت و نسل کشی حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین و غزه در سکوت مرگ‍بار مجامع جهانی و بین‌المللی با مقاومت و شهادت‌طلبی مثال‌زدنی از آرمان بلند فلسطین و بیت‌المقدس دفاع کرده و حاضر به تسلیم و پذیرفتن ذلت نمی‌شوند.

حاتمی گفت: امروز مردم جهان در حالی شکست هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را شاهدند که این رژیم کودک‌کش با وجود دست‌زدن به همه جنایت‌ها و رفتارهای ضدبشری و زیر پا گذاشتن ابتدایی‌ترین اصول انسانی به هیچ یک از اهداف خود در شکست حماس و تضعیف محور مقاومت دست نیافته است.

وزیر سابق دفاع با اشاره به پیشرفت‌های صنعت دفاعی بومی جمهوری اسلامی نسبت به دوران پیش از انقلاب، افزود: عمده تسلیحات و تجهیزات نظامی کشور در جنگ تحمیلی در نیروهای زمینی، پدافندی، هوایی و دریایی، مرتبط با خریدهای خارجی رژیم طاغوت از غرب و شرق و یا محدود به تولیدات بسیار اندک و مونتاژی خطوط تولید چند کارخانه بود که آن‌ها نیز توسط بیگانگان به ایران داده شده بود.

حاتمی گفت: اما با شروع جنگ تحمیلی و آغاز تحریم‌های شدید دفاعی و احساس نیاز به خودکفایی و خود اتکایی، بسترهای اولیه و لازم برای تحول شگرف و بنیادین در صنعت دفاعی با رویکرد تحریم‌شکنی و خلق ایده و دانش و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی آغاز شد.

وی با اشاره به نقش صنعت دفاعی و «جهاد خودکفایی» در نیروهای مسلح در سخت‌ترین شرایط تحریمی برای پشتیبانی از جنگ یادآور شد: وزارت دفاع و وزارت سپاه در کنار جهاد خودکفایی در نیروهای مسلح با مهندسی معکوس و افزایش تولید سلاح‌های رزم زمینی و  بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های صنعتی و علمی و دانشگاهی کشور اجازه ندادند تحریم‌های نظامی، خللی در  مقاومت و پیروزی‌های رزمندگان شجاع ایران اسلامی وارد ساخته و صدام جنایتکار و ارتش رژیم بعثی عراق بتواند به اهداف شوم و ننگین خود در سرنگونی نظام اسلامی دست یابد.

مشاور فرمانده کل قوا افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران با کسب تجارب ۸ سال دفاع مقدس و رهبری‌ها و تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا توانسته است به قدرت دفاعی بی‌نظیر و بلامنازع در سطح منطقه و جهان دست یابد که این مولفه قدرت، سایه هرگونه تهدید و جنگ را از ملت بزرگ ایران اسلامی دور ساخته است.

وزیر سابق دفاع با یادآوری نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه، ادامه داد: نظام سلطه و استکبار جهانی همواره نسبت به نظام اسلامی با بغض، حسد و کینه نگاه کرده است و هرگز دست از دشمنی با ملت ایران بر نخواهند داشت، اما نظام اسلامی با افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی خود و تکیه بر قدرت و اقتدار ملی همواره دشمنان قسم خورده این نظام را مأیوس و ناامید ساخته است.

حاتمی با بیان اینکه عمده راهبرد نظام سلطه در دشمنی و مواجهه با جمهوری اسلامی توسل به حربه جنگ ترکیبی و جنگ شناختی است، افزود: در وقایع سال گذشته هدف دشمن تغییر نگاه، باور و اعتقادات و ارزش‌های ملی جوانان ایران اسلامی بود که در این مسیر نیز با بصیرت انقلابی ملت بزرگ ایران با شکست و ناکامی روبه‌رو شد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها