امیر قطر: به انسجام ملی ملت ایران اطمینان داریم و در کنار شما ایستاده‌ایم

کد خبر: 1266265

امیر قطر در تماس تلفنی با رئیس جمهور ضمن محکومیت حمله تروریستی کرمان گفت: این اقدام مجرمانه از سوی کسانی صورت گرفته که به دنبال ناامن کردن ایران هستند، اما ما به انسجام ملی ملت ایران اطمینان داریم و در کنار شما ایستاده‌ایم.

امیر قطر: به انسجام ملی ملت ایران اطمینان داریم و در کنار شما ایستاده‌ایم

شیخ «تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی» امیر قطر شامگاه چهارشنبه در تماس تلفنی با سید ابراهیم رئیسی ضمن محکومیت شدید جنایت بزدلانه حمله تروریستی به زائرین گلزار شهدای کرمان و تسلیت و همدردی با دولت و ملت ایران به خاطر جانباختن جمعی از هموطنانمان در این حمله تروریستی، گفت: این اقدام مجرمانه از سوی کسانی صورت گرفته که به دنبال ناامن کردن ایران هستند، اما ما به انسجام ملی ملت ایران اطمینان داریم و در کنار شما ایستاده‌ایم.

امیر قطر در ادامه تصریح کرد: باید با همکاری یکدیگر و از طریق رایزنی‌های عمیق‌تر با کشورهای منطقه و جهان اسلام در جهت توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه تلاش کنیم.

رئیسی نیز در این مکالمه تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی امیر قطر با ملت ایران و با بیان اینکه این جنایت در سالگرد و در نزدیکی مزار مطهر شهید سلیمانی به وقوع پیوسته که او را در منطقه و جهان به عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم می‌شناسند، تصریح کرد: صهیونیست‌ها به دلیل هجمه جهانی ایجاد شده علیه آنها به خاطر کشتار بی‌رحمانه غیرنظامیان و عدم کسب نتیجه مورد انتظارشان، با استیصال به دنبال گسترش ناامنی به دیگر نقاط منطقه هستند.

رئیس جمهور افزود: ملت ایران ثابت کرده که اینگونه اقدامات تروریستی نمی‌تواند خللی در اراده، انسجام ملی و روحیه مقاوم آنها ایجاد کند.

رئیسی همچنین ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و رایزنی بیشتر کشورهای اسلامی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی هر چه زودتر متوقف و مردم مظلوم غزه از این شرایط رهایی یابند.

رئیس جمهور تاکید کرد: قطعا ادامه ارتباطات و تماس‌ها میان دو کشور در سطوح مختلف به توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی فیمابین خواهد انجامید و در مبارزه مشترک با جنایتگری رژیم صهیونیستی نیز موثر خواهد بود./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد