واکنش آمریکا به نقش داعش در حمله تروریستی کرمان

کد خبر: 1266505

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری به سوالاتی درباره پذیرفتن مسئولیت حمله تروریستی در کرمان توسط داعش پاسخ داد.

واکنش آمریکا به نقش داعش در حمله تروریستی کرمان

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری که مشروح آن در وبگاه وزارت امور خارجه این کشور منتشر شده است، در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن نظری درباره اعلام پذیرفتن مسئولیت حمله تروریستی به کرمان توسط داعش دارد و آیا این موضوع با ارزیابی‌های آمریکا همخوانی دارد، گفت: اجازه بدهید مانند روز گذشته بیشترین هم‌دردی خود را با قربانیان آنچه به باور ما حمله‌ای تروریستی بود، اعلام کنم. بر اساس تمامی اطلاعاتی که در دسترس است، برای ما روشن است که این یک حمله تروریستی بود.

میلر افزود: گزارش‌هایی را هم دیده‌ایم که در آن گفته شده داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. من آماده ارائه یک ارزیابی رسمی از این جایگاه و در این موقعیت درباره مسئولیت این حمله نیستم اما این حمله تمامی نشانه‌های حمله داعش را دارد.

او در ادامه در پاسخ به سوالاتی درباره حمایت سیاسی آمریکا از ایران در اقدام علیه داعش و این که آیا مذاکرات غیرمستقیمی میان ایران و آمریکا در این باره انجام شده است، گفت که بدون ارزیابی‌های رسمی نمی‌توان درباره گزینه‌های سیاسی صحبت کرد و اطلاعاتی برای ارائه درباره گفت‌وگوهای غیرمستقیم با ایران در این زمینه ندارد.

اظهارات میلر در پی این مطرح می‌شود که رسانه‌ها روز گذشته گزارش دادند گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه در کرمان را برعهده گرفته است.

طبق بیانیه‌ای که این گروه تروریستی در کانال‌های تلگرامی وابسته به خود منتشر کرده، انفجارهای روز چهارشنبه توسط ۲ عامل انتحاری انجام گرفته است.

انفجارهای تروریستی عصر چهارشنبه همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» و هم‌رزمانش در گلزار شهدای کرمان باعث شهادت ۸۴ نفر و مجروح‌شدن ۲۸۴ نفر دیگر شده است.

در پی وقوع این انفجارها و شهادت شماری از مردم ایران، کشورهای بسیاری در جهان با ارسال پیام‌هایی، این حملات را محکوم و با خانواده‌های قربانیان و همچنین دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها