نیویورک تایمز: احتمالا اسرائیل پشت اقدام تروریستی کرمان است

کد خبر: 1266587

یک روزنامه آمریکایی، اسرائیل و نیروهای نیابتی آن را متهم حمله تروریستی کرمان معرفی کرد.

نیویورک تایمز: احتمالا اسرائیل پشت اقدام تروریستی کرمان است

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: امکان دارد اقدام تروریستی در کرمان، توسط داعش یا یکی از گروه‌های نیابتی اسرائیل در منطقه انجام شده باشد.

سه مقام ارشد آمریکایی و یک مقام ارشد اروپایی گفتند داعش یا گروه تروریستی دیگری عامل احتمالی این حمله است. در حالی که اطلاعاتی وجود دارد که به دست داشتن داعش در این حمله اشاره می‌کند، مقامات هشدار دادند این یک ارزیابی اولیه است و هیچ نتیجه نهائی گرفته نشده است.

ری تکیه، یکی از اعضای ارشد شورای روابط خارجی آمریکا که اغلب درباره ایران می‌نویسد، گفت: این امکان وجود دارد که یکی از گروه‌های نیابتی اسرائیل، این حمله را انجام داده باشد.

کشته شدن یکی از رهبران ارشد حماس در لبنان و 2 انفجار مرموز در ایران، ترس از یک جنگ منطقه‌ای که می‌تواند آمریکا را نیز درگیر کند، تشدید کرده است. مقامات آمریکایی، اسرائیلی و لبنانی اصرار دارند که افراد اندکی در طرف‌های درگیر می‌خواهند که جنگ اسرائیل در غزه به یک درگیری گسترده‌تر تبدیل شود و خاورمیانه را فرا گیرد؛ اما ترور یکی از رهبران ارشد حماس در لبنان و کشته شدن ده‌ها نفر در 2 انفجار مرموز در ایران در روز چهارشنبه، خاورمیانه- و آمریکا- را به آستانه یک جنگ منطقه‌ای نزدیک‌تر می‌کند که دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان جنگ غزه سعی در جلوگیری از آن داشته است.

کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها