سردار سلامی: برای شکست ‌دشمن‌ قدرت‌سازی می‌کنیم

کد خبر: 1266619

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شاهد تکامل جهش وار قدرت در نیروی دریایی سپاه هستیم که محصول اراده و ایمان توامان فرزندان این ملت است.

 سردار سلامی: برای شکست ‌دشمن‌ قدرت‌سازی می‌کنیم

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دوازدهمین آیین الحاق 100 شناور تندروی موشک انداز و شناور شهید ابومهدی المهندس به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس اظهار کرد: خلاقیت و پیشرفت در نیروی دریایی به طور توأمان قابل مشاهده است.

وی با بیان این که نیروی دریایی ما در زیر سطح، در سطح و در فضای سه بعدی درگیر است و ذهن و عمل او درگیر است و برای نبرد در تمام ابعاد قدرت می آفریند، این الحاقات جدید را محصول ایمان و اراده فرزندان این ملت دانست و تأکید کرد: این تجهیزات کاملا ساخت ایران است و این یکی از مولفه های قدرت آفرین ملت ایران بشمار می رود.

سردار سلامی تأکید کرد: ما نمی توانیم ناقص بجنگیم و باید کامل بجنگیم و لذا تأثیر راهبردی ما بر توسعه قدرت اهمیت ویژه می یابد و راهبرد ما این است که تا هر کجا که منافع ملی داریم باید قابلیت دفاع از منابع حیاتی را داشته باشیم و این یک راهبرد، فراتر از دکترین است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به این نکته که باید قادر به تأمین امنیت خطوط دریانوردی خویش و تأمین منافع سیال خود باشیم، خاطرنشان کرد: خطوط عزیمت ما مشخص است اما نقاط نهایی نبرد در دریا نامحدود است و این یک اثر راهبردی برای توسعه قدرت دریاپایه به شمار می رود.

وی، بلند شدن دستان و برد این نیرو برای حضور در دریاها، استمرار نبرد و نبرد طولانی در دریا را بسیار مهم و با اهمیت خواند و افزود: اینها همه به قالب هایی برای تقویت قدرت تبدیل می شود و این ایده ها و عقاید که گاه به صورت دکترین و گاه راهبرد خود را نشان می دهد، نیروی دریایی ما را به جلو می راند و پیش ران حرکت اصلی ما برای دستیابی به یک قدرت بزرگ دریایی است.

سردار سلامی همچنین تأکید کرد: ما با این راهبرد توانستیم به دشمن نشان دهیم که ایستایی در شعاع های نزدیک و یا نیمه دور برای دشمن آسیب زا است و باید از این منطقه دور شود. هرچقدر ما قدرت پیدا می کنیم، دشمن به عقب می رود و خوشبختانه دشمن ما منطق قدرت را خوب می فهمد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما هم اراده داریم و هم قدرت و هم راهبرد و در حلقه وصل این سه مفهوم، ما از منافع مان دفاع خواهیم کرد و دشمن هم این را در صحنه های محدودی متوجه شده است و کاملا اراده ما را درک کرده و ما هم او را شناخته ایم، می شناسیم.

سردار سلامی گفت: دشمن یک واقعیت ذهنی برای ما نیست، دقیقا یک واقعیت شناخته شده است چون نمی تواند مولفه های شخصیت خود را پنهان کند و این یک واقعیت است. او هم بخشی از واقعیت ما را شناخته و بنابراین این یک راه توقف ناپذیر است.

وی با بیان این که قدرت سازی، نقطه انتها ندارد. قدرت یک موجود زنده است که مدام باید در معرض تکامل و رشد قرار داشته باشد، اضافه کرد: این راهی است که ما در حال پیمودن آن هستیم و صمیمانه از همه آنهایی که در آفرینش این قدرت، نقش ایفا کرده اند، قدردانی می کنم.

فرمانده کل سپاه همچنین عنوان داشت: این الحاق های 12 گانه تجربه یک جهش در قدرت است و در آینده های نه چندان دور، بازهم با پدیده های جدیدی مواجه خواهیم بود. این ها پدیده هایی کاملا ایرانی هستند و به آن افتخار می کنیم چرا که حیات یک ملت به قوی بودن او مرتبط است./ فارس

رخسار و سیمای نوینی از قدرت مدرن‌‌ دریایی سپاه نمایان شد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با به روزرسانی تجهیزات و امکانات دفاعی به شکل مطلوب و ایده‌آل می‌رسیم ما برای شکست نخوردن تلاش نمی‌کنیم برای شکست دادن دشمنان قدرت سازی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین الحاق ناو شهید ابومهدی و 100 شناور موشک‌انداز به نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: در شکل مطلوب و مناسب نقطه محوری و کانونی قدرت ما به شکل شکست دادن دشمن است ما برای شکست نخوردن تلاش نمی‌کنیم برای شکست دادن دشمنان قدرت‌سازی می‌کنیم.

وی افزود: این واقعیت در قلب و ذهن فرماندهان و رزمندگان ما جلوه‌ای قدرتمند و انگیزه‌ای حرکت آفرین ایجاد کرده و در واقعیت صحنه و طراحی سامانه‌ها و در گسترش کمی و کیفی تجهیزات و طراحی صحنه در طراحی سامانه‌ها در گسترش کیفی و کمی تجهیزات در طراحی راهبردهای تهاجمی و دفاعی و ساخت اصول و دکترین نظامی و در شکل هندسی و قابلیت‌های فنی و فناورانه سامانه‌های ما همه این حقیقت به یک هویت مجسم تبدیل شده است.

سردار سلامی گفت: ما امروز با ورود این سامانه‌های جدید رخسار و سیمای نوینی از مدرن‌تر شدن قدرت دریایی سپاه را می‌بینیم، اساس کار ما بر دو حقیقت استوار است، یک تاثیر اصول دکترینی بر توسعه قدرت و دوم تاثیر راهبردها بر گسترش قدرت است این گسترش محصول تلاقی دکترین دفاع دریایی ما و راهبر دفاع دریایی ما است.

وی تصریح کرد: در توسعه دکترین معتقدیم صحنه جنگ را ما باید تعیین کنیم چرا که دریا یک محیط سیال است و هر کسی بتواند در هر نقطه ای از دریا موقعیت نبرد را انتخاب کند ابتکار عمل در است اوست، بنابراین ما بر امتداددهی و انبساط قدرت در اعماق دریاهای آزاد فکر می کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی دریایی ما باید قادر باشد نیروی دشمن هر جا ایستاده به او دست یابد و نبرد نزدیک در دور دست را با دشمن اجرا کند.

وی تاکید کرد: ما ضعف‌های دشمن را می‌شناسیم بسیاری از این ضعف‌ها ذاتی هستند و جبران پذیر نیستند و دشمن نمی‌تواند این ضعفها را از جمله عظیم الجثه بودن و کم تحرک بودن را جبران کند.

سردار سلامی گفت: بخشی از قدرت دریایی ما ناشی از میل به غلبه به ضعفهای دشمن در گسترش قدرت مرتبط است که این از شکل عملیاتی توسط مهندسان و دانشمندان به اشکال فنی و هندسی و سیستم‌ها و سامانه‌ها تبدیل می‌شود.  این یعنی تبدیل تفکر و اندیشه دفاعی از میدان به کارخانه و عرصه طراحی انجام می‌شود تا ما بر اساس یک منطق دقیق بتوانیم توسعه قدرت را پیاده سازی کنیم، بنابراین در این عقبه این قدرتی که می‌بینید جریان وسیعی از اندیشه و تفکر نوآورانه وجود دارد.

وی افزود: ما اصول دیگری هم داریم که آن هم اصل خود اتکایی نیروی دریایی در نبرد است، نیروی دریایی در دریا یک نبرد کامل را اجرا می‌کند، یعنی یک سامانه کامل است و استقلال رزمی در هر سطحی از نیروی دریایی وجود دارد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها