واکنش دبیرکل شریان به درخواست لغو قانون انتخابات توسط اصلاح طلبان

کد خبر: 1266666

دبیرکل شریان گفت:در این جلسه بعضی از اصلاح طلبان بحث لغو قانون انتخابات را مطرح می کردند، ممکن است ما نسبت به قانونی نقد داشته باشیم و بگوییم که فلان قانون باید اصلاح شود اما اینکه بگوییم قانون باید لغو شود نه با شرع سازگار است نه با عرف نه با اخلاق و نه با قانون اساسی.

واکنش دبیرکل شریان به درخواست لغو قانون انتخابات توسط اصلاح طلبان

ابوالقاسم جراره در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا با اشاره به دیدار احزاب و فعالان سیاسی با رئیس جمهور گفت: این نشست و برگزاری نشستهایی از این دست قطعا در برگزاری یک انتخابات پرشور تأثیرگذار است.

دبیرکل شریان اظهار داشت: نتیجه برگزاری این نشست تضارب آرائی بود که شاهد آن بودیم و باعث شد تا فعالان و احزاب سیاسی حاضر در جلسه به صورت شفاف به بیان نظرات و دیدگاه های خود بپردازند.

وی افزود: همانطور که نظارت بر انتخابات برای برگزاری یک انتخابات سالم و صیانت از آراء مردم بر عهده شورای نگهبان است ایجاد شور و شوق انتخاباتی برای حضور هر چه بیشتر و بهتر مردم پای صندوقهای رأی با احزاب و جریانات سیاسی است و برگزاری نشست‌هایی همچون نشست احزاب با رئیس جمهور به این مسأله کمک قابل توجهی می کند.

جراره خاطرنشان کرد: در نشست احزاب با رئیس جمهور تعدادی از اصلاح طلبان حاضر در جلسه انتقاداتی را به قانون انتخابات مطرح می کردند و می گفتند که ثبت نام مقدماتی که در قانون جدید آمده باعث شده تا تعدادی از نامزدها نتوانند به عرصه انتخابات راه پیدا کنند که در پاسخ باید گفت که مرحله پیش ثبت نام برای همه کاندیداها است و نه برای اصلاح طلبان که بگوییم محدودیت اعمال شده است.

دبیرکل شریان خاطرنشان کرد: در این جلسه بعضی از اصلاح طلبان بحث لغو قانون انتخابات را مطرح می کردند، ممکن است ما نسبت به قانونی نقد داشته باشیم و بگوییم که فلان قانون باید اصلاح شود اما اینکه بگوییم قانون باید لغو شود نه با شرع سازگار است نه با عرف نه با اخلاق و نه با قانون اساسی.

وی افزود: در پاسخ به این افرادی که می گویند قانون باید لغو شود و ما فلان قانون را قبول نداریم همان حرف امام (ره) را که گفتند (تو قانون را قبول نداری؟ قانون تو را قبول ندارد).

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها